Psychologia online – studia podyplomowe jako sposób na rozwój

Otwarty dostęp

To, że psychologia co roku znajduje się na liście najpopularniejszych kierunków, nie jest już dla nikogo zaskoczeniem. To zarówno dobra, jak i zła wiadomość. Dlaczego zła? Ponieważ tak duże zainteresowanie wiąże się automatycznie z całkiem imponującą liczbą świeżo upieczonych psychologów, którzy wkraczają na rynek pracy, a co za tym idzie – z rosnącą konkurencją. Aby wyróżnić się na jej tle i nie zostać w tyle, niezbędny jest nieustanny rozwój. Możesz zdecydować się na szkołę psychoterapii lub wybrać tańsze rozwiązanie – podyplomówkę z psychologii online.

Dlaczego podyplomowe studia psychologiczne online to dobry wybór?

Zanim weźmiemy pod lupę studia psychologiczne online, warto najpierw sprawdzić, dlaczego podyplomówka w formie e-learningu jest dobrym wyborem. Jak z pewnością się domyślasz, to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie chcą iść na kompromis między pracą a zdobywaniem wiedzy i nowych umiejętności. Dzięki niej możesz uczyć się, gdzie i kiedy chcesz, nie rezygnując ze spotkań z klientami czy zatrudnieniem na pełny etat w dziale HR w korporacji. Studia online równie świetnie sprawdzają się w przypadku kobiet na urlopach macierzyńskich, osób z niepełnosprawnościami czy mieszkańców wsi oddalonych od miast uniwersyteckich.

POLECAMY

Nie bez znaczenia jest również możliwość rozwijania swojej pasji. Tak, psychologia online, zwłaszcza ta na podyplomówce, nie jest zarezerwowana wyłącznie dla specjalistów. Na studia mogą zapisać się wszyscy, których interesuje rozwój osobisty, tajniki ludzkiej natury czy nawet psychologia zwierząt. Jedynym warunkiem jest wykształcenie wyższe – licencjat lub magister z dowolnego, niekoniecznie pokrewnego kierunku.

Czy po psychologii na studiach podyplomowych online uzyskuje się kwalifikacje i uprawnienia?

Nie, podyplomówka z psychologii online nie kończy się zdobyciem kwalifikacji i uprawnień. Jeżeli jesteś po 5-letnich studiach na tym kierunku, to tak naprawdę już je masz – możesz diagnozować i udzielać pomocy psychologicznej. Jeśli nie chcesz na tym kończyć, to możesz wybrać jedną z wielu ścieżek rozwoju.

  • Psychoterapeuta – ukończenie szkoły psychoterapii w wybranym nurcie.
  • Psycholog dziecięcy – uzyskanie przygotowania pedagogicznego + zalecane inne kursy związane z pracą z dziećmi, np. studia podyplomowe z psychologicznego wspomagania rozwoju dzieci i młodzieży z trudnościami.
  • Psycholog kliniczny – konieczne jest odbycie 4-letniej specjalizacji dyplomowej.

Nawet realizując jedną z wymienionych ścieżek zawodowych, możesz uzupełnić wiedzę, korzystając z materiałów przygotowanych dla słuchaczy psychologii na podyplomowych studiach online.

Kierunki z zakresu psychologii – podyplomowe studia online

Na jakie kierunki możesz się zapisać, jeśli chcesz ukończyć psychologię online? Na liście dostępnych studiów podyplomowych znajdziesz między innymi: pomoc psychologiczną i interwencje kryzysowe, psychologię sądową, diagnozę psychologiczną w praktyce klinicznej, psychologię sądową i mediację, psychologię sportu dzieci i młodzieży, psychosomatykę i somatopsychologię, seksuologię kliniczną, psychologię rozwojową i zdrowia czy psychotraumatologię.

To jednak nie koniec! Możesz również zapisać się na inne studia psychologiczne online. To np. podyplomówka z psychologii transportu, podstaw psychoterapii, terapii rodzin i prac, neuropsychologii, zoopsychologii, psychologii reklamy i komunikacji, psychologii w oświacie czy psychologii dziecka. Jeżeli te i inne ścieżki brzmią interesująco, to sprawdź kierunek psychologia online i rozwijaj się bez ograniczeń.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI