Kampania „Zadbaj o to, co jest w środku - Wewnętrzny Spokój” – Answear podejmuje problem przebodźcowania

News

Answear wraca z trzecią odsłoną kampanii „Zadbaj o to, co jest w środku”, skupiającej się na psychicznym zdrowiu i dobrostanie człowieka. Tym razem specjalistki zajmą się tematyką przebodźcowania. To problem, który dotyka coraz więcej osób i może prowadzić do między innymi do chronicznego stresu.

Czym jest przebodźcowanie?

To psychofizyczne przeciążenie, które pojawia się gdy otacza nas zbyt duża liczba bodźców z różnych źródeł. A oto nie trudno, skoro każdego dnia przyswajamy około 100 tysięcy słów, jesteśmy bombardowani wiadomościami, hałasem, błyskawicznym przekazem informacji. Trudno odseparować się, gdy bezustannie pozostajemy w stanie czuwania i odpowiadamy na dziesiątki wiadomości. Do tego dochodzą oczekiwania, presja w pracy i w domu, konieczność nadążania za trendami. Przebodźcowanie pojawia się często także w wyniku próby pogodzenia wielu ról i zadań życiowych – podkreśla Bogna Gąsiorowska, była prezeska Polskiego Instytutu Mindfulness, partnera merytorycznego akcji. - Wielowarstwowość życia sprawia, że przebodźcowanie staje się naszym codziennym towarzyszem, ponieważ kultura pośpiechu i nieustannego dążenia do sukcesu tylko potęguje ten stan - dodaje.

POLECAMY

Przebodźcowanie może więc prowadzić do chronicznego stresu i nie tylko. Z kolei przewlekły stres jest przyczyną wielu schorzeń, między innymi depresji i zaburzeń lękowych. Aby zapobiegać takim zagrożeniom, Answear - platforma e-commerce w branży fashion i lifestyle - wraz ze specjalistkami od zdrowia psychicznego poszukuje wskazówek, które mogą pomóc uniknąć przebodźcowania. W tym roku do akcji dołączyły Marta Niedźwiecka, psycholożka i autorka psychologicznego podcastu oraz książki „O zmierzchu” i Joanna Wojsiat, dr n. biologicznych, autorka podcastu „Wojsiat ogólnie”.

Akcja „Zadbaj o to, co jest w środku - wewnętrzny Spokój” organizowana jest łącznie w jedenastu krajach, w których działa Answear.com. Wszelkie informacje są dostępne na stronie https://zadbaj.answear.com/.

Materiały Answear opracowane z myślą o akcji „Zadbaj o to, co jest w środku”

Podcast o przebodźcowaniu

Na potrzeby kampanii powstał podcast, przygotowany przez Martę Niedźwiedzką i Joannę Wojsiat (do niedawna Podgórską). Dwa odcinki dotyczą wyjaśnieniu, czym jest przebodźcowanie, jak sobie z nim radzić i jak zapobiegać powstawaniu tego zjawiska. Temat jest szczególnie ważny, bo będzie dotykał coraz większą część światowej populacji, o czym wspomina w podcaście Marta Niedźwiedzka:

Dokuczliwość przebodźcowania będzie się nasilała z czasem. Jest to zjawisko związane z naszymi cyklami życiowymi, a cywilizacja zmierza w takim kierunku, że nie będzie wobec nas łagodniejsza.

Dwa odcinku podcastu są dostępne na platformie Spotify.

Bogna Gąsiorowska - ekspertka współpracująca podczas akcji "Zadbaj o to co jest w środku"

Joanna Wojsiat - ekspertka, współautorka podcastu Answear "Zadbaj o to co jest w środku"

Marta Niedźwiecka - ekspertka, współautorka podcastu Answear "Zadbaj o to co jest w środku"

„Zadbaj o to co jest w środku – wewnętrzny spokój“ - film

W ramach akcji Answear reżyserka młodego pokolenia Natasha Ivanova wyprodukowała film „Zadbaj o to co jest w środku – wewnętrzny spokój“. Otrzymała za niego nagrodę w kategorii Beyond Film, wręczoną podczas jubileuszowej edycji konkursu Papaya New Directors.

Platforma Answear stara się uwrażliwić na współczesne problemy i zwrócić uwagę na dbałość o to, co mamy w środku – w naszych głowach i umyśle. Ograniczanie bodźców ma szansę wpłynąć na lepsze samopoczucie i zdrowie psychiczne. Warto zapoznać się z wcześniejszymi kampaniami w ramach akcji – Siła Uważności, która skupiła się na kwestii Mindfulness i jego pozytywnym wpływie na nasz dobrostan psychiczny oraz Można Zwariować, która podjęła temat zaburzeń depresyjnych.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI