Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój , Praktycznie

12 września 2016

Jak żyć, by w przyszłości nie żałować minionych lat?

145

Lepiej mniej zarabiać, ale wykonywać pracę, którą się naprawdę lubi, niż być niewolnikiem zajęcia, którego się nie znosi - to jeden z wniosków, jakie dr Karl Pillemer z Cornell University wysnuł ze swoich badań wśród seniorów.

W ramach swoich badań nad praktyczną mądrością starszych pokoleń Pillemer pytał seniorów, co poradziliby trzydziestolatkom tak, by nie żałowali na stare lata swojej młodości. Oto co odpowiedzieli:

POLECAMY

1.Znajdź pracę, którą pokochasz. Taką radą dzieliła się większość seniorów. Zgodnie uznali, że lepiej przynieść do domu mniej pieniędzy i kochać to, co się robi niż być niewolnikiem zajęcia, którego się nie znosi. Willie Bradfield w wieku 83 lat nadal jest zdrowy i pełen energii, w młodości pracował jako trener w szkole. „Kochałem moją pracę. I myślę, że to chciałbym przekazać młodym: by zaangażowali się w coś, co pokochają, co da im szczęście. Pieniądze nie powinny być na pierwszym miejscu” – przekonuje starszy pan.

2. Mów "tak", jak często jak się da. Zgadzaj się na wyzwania, podejmuj ryzyko, wychodź ze strefy komfortu. Wielu seniorów w badaniach Pillemera wspominało, że żałuje niewykorzystanych mo...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy