Jak pokonać bezsenność? 5 cennych wskazówek

Zdrowie i choroby Praktycznie

Liczenie owiec nie pomaga, przekręcanie się z boku na bok nie przynosi rezultatu....bezsenność jest bezlitosna. Mimo zmęczenia nie pozwala na zasłużony sen i odpoczynek. Co zrobić, gdy brak snu zaczyna wpędzać nas w frustrację?

Ci, którzy cierpią na bezsenność robią coś, co w ich odczuciu może im pomóc - tkwią bezczynnie godzinami w swoich łózkach przekręcając się z boku na bok wierząc, że może za moment sen zmruży im oczy. Okazuje się, że to nie tylko nie pomaga, ale pogarsza ich sytuację. Co zrobić, by nie dać się bezsenności i po ciężkim dniu udać się na zasłużony odpoczynek? Oto 5 cennych porad:

1. Czujesz się całkowicie rozbudzony ? Wstań z łózka
Gdyby leżenie w łóżku pod ciepłą kołdrą oznaczało słodki sen - ludzie nie cierpieliby na bezsenność. Jeśli czujesz, że mimo ogromnego zmęczenia i braku energii nie możesz zasnąć - nie tkwij uporczywie w łóżku. Galopujące myśli, które pojawiają się podczas bezczynnego leżenia wcale nie pomagają. Być może gdy weźmiesz do ręki książką sen pojawi się niespodziewanie i o poranku obudzisz się „dziwnie” wyspany.

2. Telewizje oglądaj w okularach....przeciwsłonecznych
Być może będzie to wyglądało zabawnie, ale liczy się przecież efekt finalny - w tym wypadku błogi sen dla ciebie. W bezsenną noc często włączamy telewizor licząc, że patrzeni...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI