Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój

5 sierpnia 2016

6 oznak tego, że czas zmienić coś w swoim życiu

96

Masz wrażenie, że wszedłeś w stan stagnacji? Może pora się zastanowić, czy nie czas już na wprowadzenie swoim życiu zmian?

Holly Black, amerykańska autorka, napisała kiedyś, że „zmiany są tym, co ludzie robią, kiedy nie pozostało im już nic innego”. Rzeczywiście, często w naszym życiu obieramy postawę: „lepiej niech będzie już tak, jak jest”. Nie zauważamy wtedy, że upragniona stabilizacja może być początkiem zamknięcia na rozmaite możliwości, które otwiera przed nami życie. Oto sześć oznak, które podpowiadają, że pora już coś zmienić:

POLECAMY

  • 1.Przez cały tydzień nie możesz doczekać się piątku.

Weekendy to dla większości z nas dobry, spokojny czas odpoczynku od pracy. Jeśli jednak odkrywasz, że przez cały tydzień czekasz na te dwa dni, to może być jasna wskazówka, że pora coś zmienić. Oczywiście, to nic złego, że masz świetne plany na weekend. Chodzi o to, że w ciągu tygodnia też powinieneś znaleźć coś, na co warto czekać. Może dobrze byłoby umówić się z przyjaciółmi na półgodzinną rozmowę przy kawie? Życie nie może być ciągłym czekaniem na piątek, na lato, na zakochanie. Szczęście jest czymś, co możesz odkryć w przeżywaniu tego, co zdarza ci się każdego dnia.

  • 2. Żyjesz tylko perspektywą urlopu.

Potrzebujemy od czasu do czasu wyjechać, by zmienić nasze środowisko życia chociaż na parę dni. Podczas urlopu myślimy w inny sposób, mamy czas zająć się ważnymi sprawami, na które na codzień nie znajdujemy czasu. Jednak, jak podpowiada amerykański mówca motywacyjny i autor książek z zakresu motywacji, „zamiast zastanawiać się, kiedy będziesz mógł wziąć kolejny urlop, może powinieneś zmienić swoje życie tak, byś nie musiał od niego uciekać”. Trudno naprawdę zaangażować się w budowanie swojego życia, jeżeli „prawdziwe życie” dostrzega się jedynie w krótkim, powtarzanym co jakiś czas okresie urlopu.

  • 3. Mało czasu spędzasz na tym, co naprawdę jest Twoim życiowym priorytetem.

Usiądź na chwilę przy stole i przygotuj kartkę papieru i długopis. Napisz na niej trzy rzeczy, które uważasz za priorytetowe w swoim życiu. Co to będzie? Twój związek, relacje, samorozwój? Następnie napisz trzy rzeczy, na które poświęcasz najwięcej uwagi. Następnie porównaj te dwie listy. Jeżeli pokrywają się, to oznacza, że rzeczywiście jesteś skoncentrowany na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze. Jeśli tak nie jest, to wyraźny znak, że już czas na jakieś zmiany.

  • 4. Nie masz niczego, co się fascynuje. Przestałeś też tego w ogóle szukać.

Jeżeli nie odnalazłeś przez całe swoje dotychczasowe życie żadnej pasji, na pewno nie znajdziesz jej wtedy, gdy będziesz żył ciągle dokładnie w taki sam sposób, miesiąc po miesiącu, rok po roku. By odnaleźć coś, co Cię zapali, mus...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy