5 prostych sposobów na zniszczenie dobrego związku

Rodzina i związki

Są zachowania, które gwarantują, że Wasz związek zakończy się szybko i burzliwie. Zobacz jakie!

Linda Carroll jest psycholożką, terapeutką związkową z 30-letnią praktyką oraz autorką książki „Miłosne cykle. Pięć ważnych etapów trwałej miłości”. W swoim życiu spotkała setki par zmagających się kryzysem. Widząc, że często popełniają one te same błędy, Linda postanowiła stworzyć anty-poradnik, który zawiera sposoby postępowania w związku prowadzące do jego szybkiego rozpadu.

POLECAMY

  • 1. Obstawajcie przy tym, że sex powinien być zawsze spontaniczny: „Nie planujmy. Niech to się po prostu wydarzy”.

Oczywiście, na pierwszym etapie związku sex zdarza się spontanicznie, towarzyszy mu pasja i dzikość. Tęsknicie za nim i zastanawiacie się, czy zwieńczy on następne spotkanie. Po jakimś czasie jednak rzeczywistość staje się bardziej szara. Gonią was terminy, trzeba odwiedzić rodzinę, zapłacić rachunki. Coraz częściej irytujecie się na siebie, zdarzają się sprzeczki. Wyraźniej widzicie różnice w podejściu do pieniędzy czy do relacji z innymi ludźmi. Coraz rzadziej trafiacie razem do łóżka. Pojawia się pytanie o to, gdzie podziała się Wasza spontaniczność? Czy namiętność jeszcze wróci?

Dobra wiadomość: Możecie przełamać impas, jeśli zrozumiecie, że sex nie musi pojawiać się w Waszym związku jedynie w wyniku spontanicznych akcji. Znajdźcie konkretny czas i zorganizujcie romantyczną randkę, która do niego doprowadzi. Pamiętajcie, że to ważna część Waszego związku i warto po prostu rozmawiać o tym, jakie są wasze związane z nim potrzeby i marzenia.

  • 2. Nie dajcie się przekonać, że partner może mieć rację: „Mówisz bez sensu! Jak zwykle się mylisz!”.

Gdy dwoje ludzi opowiada o tym samym wydarzeniu, zazwyczaj ich relacje różnią się od siebie. Nie znaczy to, że są one sprzeczne. Każdy z nich jest i...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI