Dołącz do czytelników
Brak wyników

Zdrowie i choroby , Praktycznie

10 sierpnia 2016

5 fizycznych znaków wskazujących, że możesz zmagać się z depresją

22

Depresja to bardzo poważna choroba. I choć określa się ją jako "chorobę duszy", to ciało również może wysyłać nam znaki, które sygnalizują, że dzieje się coś niedobrego.

Zgodnie z badaniami opublikowanymi w cenionym czasopiśmie "Dialogues in Clinical Neuroscience" aż 69% osób, które zmagały się z depresją odwiedzało lekarza ze względu na odczuwane bóle różnych części ciała. Okazuje się, że zaburzenia nastroju mogą ujawnić się poprzez zaskakujące symptomy takie jak: migreny, wzdęcia, bóle pleców czy bóle stawów. Co więcej tego rodzaju bóle łatwo nie mijają i dość szybko mogą zmienić się w realne zagrożenie dla naszego ciała - jeśli depresja nie jest leczona. Wiele badań pokazuje, iż u osób z depresją choroby fizyczne niosą większe zagrożenia niż te same dolegliwości u pacjentów bez depresji. Oto najczęstsze fizyczne objawy powiązane z depresją:

1. Migreny

Wielu naukowców pokazało już związek między występowaniem migren a depresją. Niektórzy badacze sugerują, że nawet 40% osób zmagających się z migrenami może również mieć problemy z depresją. Migreny mogą również wskazywać na inne z...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy