5 błędów popełnianych przy nauce języka obcego

Ja i mój rozwój Praktycznie

Ile razy próbowałeś uczyć się nowego języka i jak szybko przestałeś się starać? Być może zupełnie nieświadomie popełniłeś kilka błędów, które uniemożliwiły ci osiągnięcie sukcesu. Oto one.

1. Zawsze ze spokojem
Kiedy zaczynamy przygodę z nowym językiem, nasz entuzjazm jest wręcz bezgraniczny. Z jednej strony jest to bardzo pozytywny znak, z drugiej zaś grozi szybkiemu wypaleniu. Początkowo obiecujemy więc sobie, że będziemy uczyć się codziennie i rzeczywiście często przez pierwszy tydzień każdą wolną chwilę poświęcamy nauce. W następnym tygodniu zdarzają się już jednodniowe przerwy, a w kolejnych tygodniach przygoda z językiem zaczyna nas męczyć i nudzić.

Wskazówka: skieruj swój entuzjazm na właściwe tory. Każdego dnia poświęcaj na naukę nie więcej niż 10 – 15 minut. Jest to znacznie lepsze niż spędzenie całego dnia nad książkami a następnie odpoczywanie od nich przez kolejny tydzień.

2.Zalety zapominalstwa
Ucząc się języka obcego, często koncentrujemy się na słownictwie i zwrotach. Choć w niektórych sytuacjach wyuczenie się określonego sformułowania ma sens (np...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI