Autor: Anna Mills

Anna Mills od 2005 roku jest certyfikowaną trenerką porozumienia bez przemocy i mindfulness. Uczyła się porozumienia bez przemocy od Marshalla Rosenberga. Prowadzi szkolenia otwarte oraz dla biznesu (więcej na stronie: www.akademianvc.pl).
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Z empatią dla siebie

Empatia i umiejętność słuchania są niezwykle ważne dla dobrych relacji z innymi, ale jeszcze ważniejsze jest to, byśmy samych siebie potrafili wysłuchać i zrozumieć z empatią.

Czytaj więcej

Empatyczne słuchanie

Wszyscy chcemy być wysłuchani, szczególnie wtedy, gdy jest nam trudno i źle. Oczekujemy wówczas od naszych rozmówców zrozumienia, ciekawości, uwagi i życzliwości. Niestety, rzadko je dostajemy.

Czytaj więcej

Złość, czyli jak krzyczeć w języku żyrafy

Złość nie musi zamykać, izolować od innych. Złość wyrażana językiem żyrafy – szczerze, ale z szacunkiem dla drugiej strony – zwiększa szansę, że druga strona usłyszy, co chcemy jej przekazać.

Czytaj więcej

Konflikt może nas zbliżać

Konflikt może stać się okazją do lepszego wzajemnego zrozumienia i pogłębienia kontaktu z drugim człowiekiem. Nie warto za wszelką cenę unikać konfliktów – lepiej wiedzieć, jak je oswajać.

Czytaj więcej

Moc wdzięczności

Naszą naturalną potrzebę wyrażania wdzięczności innym blokuje wiele przekonań i wzorców myślenia. Warto się z nimi zmierzyć i odnaleźć własny, szczery sposób jej wyjawiania. Regularne i spontaniczne wyrażanie wdzięczności to podstawa szczerych i bliskich relacji.

Czytaj więcej

Trzy kroki do lepszej rozmowy

Ważna rozmowa zakończyła się fiaskiem? Została po niej frustracja i gorycz? Te uczucia są równie przykre co… deprymujące. Żeby z niepowodzenia wyciągnąć korzyść, a z nieudanej rozmowy – naukę, warto przejść i przyswoić sobie 3 kroki niezbędne do prawidłowej komunikacji.

Czytaj więcej

Iluzja wroga

Czasem sytuacja wcale nie jest taka zła, jak nam się wydaje. To nasze negatywne myśli i uprzedzenia czynią sprawę fatalną. Ale to można zmienić. Wystarczy odpowiednio przygotować się do trudnej rozmowy – rozprawić się z „iluzją wroga”.

Czytaj więcej