Edukacja dla każdego

inne

Chcesz udoskonalić życiowe i służbowe umiejętności? Postaw na studia i kursy psychologiczne.

Wraz z rosnącymi wymaganiami rynku pracy często rośnie także nasza wewnętrzna potrzeba ciągłego kształcenia się, pozyskiwania i uzupełniania wiedzy i rozwijania praktycznych umiejętności. Można oczywiście podążyć ścieżką aktywnego samokształcenia, ale czasem warto skorzystać z profesjonalnych programów, dostępnych na rozmaitych kursach i szkoleniach – zwłaszcza takich, na które nie zabraknie nam czasu.

POLECAMY

Wśród proponowanych kursów i studiów podyplomowych na pewno wyróżniają się programy oferowane przez Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego w ramach Szkoły Letniej lub całorocznych zajęć przeznaczonych dla absolwentów różnych kierunków – nie tylko humanistycznych. Zacząć należy jednak od odpowiedzi na pytanie, dlaczego spośród tak różnorodnej oferty na rynku edukacyjnym, należy wybrać właśnie studia psychologiczne.

Co dają nam studia psychologiczne?
Dość trudno w dzisiejszym świecie sprostać wyzwaniom stawianym przed nami przez pracodawców, społeczeństwo, rodzinę czy nas samych. W czasach ciągłej pogoni za lepszą i bardziej rozwijającą pracą, walki z codziennymi trudnościami i jednoczesnym zalewem informacjami, z których trudno czerpać te najbardziej wiarygodne, psychologia przychodzi z pomocą.

Psychologia jest wszędzie wokół nas i dotyka każdego aspektu życia. Kim jesteś teraz, jaki będziesz w przyszłości, jak rozwija się społeczeństwo i dlaczego pewne mechanizmy mogą nam pomóc wpływać na rzeczywistość – to wszystko psychologia może pomóc lepiej zrozumieć.

Studiowanie psychologii to osobisty zysk - kiedy dowiesz się więcej o rozwoju, o tym, jak kształtuje się osobowość, a jak wpływają na ten rozwój takie czynniki, jak społeczeństwo i kultura, może się pogłębić zrozumienie dla wielu czynników mających wpływ na życie i pracę.

Psychologia pomaga rozumieć rzeczy lepiej - mając podstawową wiedzę o metodach badań psychologicznych stosowanych przez naukowców z Wydziału Psychologii UW, można lepiej zrozumieć niektóre z wielu twierdzeń, które napotyka się w książkach, czasopismach, programach telewizyjnych i filmach. Dzięki poznaniu metod badawczych i zrozumieniu ich mechanizmów można wyciągnąć prawdę z fikcji, jaka otacza wiele twierdzeń i publikacji.

Psychologia pomaga lepiej się komunikować – wiedza o emocjach, języku mówionym i języku ciała, mogą pomóc w doskonałym dostrojeniu umiejętności komunikacji interpersonalnej. Dzięki temu można lepiej poznać innych ludzi i dowiedzieć się, co tak naprawdę próbują powiedzieć.

Psychologia pozwala rozwinąć umiejętność krytycznego myślenia – podczas nauki na Wydziale Psychologii dowiesz się więcej na temat takich tematów, jak techniki zdobywania wiedzy, podejmowanie decyzji i rozwiązywanie problemów, które mogą pomóc doskonalić umiejętność myślenia głęboko i krytycznie o różnych kwestiach.

Jakie zastosowanie praktyczne ma psychologia?
Przede wszystkim należy podkreślić, że studia i kursy psychologiczne nie oznaczają, że trzeba podążyć taką właśnie ścieżką kariery, choć w XXI wieku osoby z udokumentowaną wiedzą na temat psychologii mogą liczyć na ciekawe stanowiska pracy lub prowadz...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI