Autor: Jerzy Brzeziński

jest psychologiem. Specjalizuje się w metodologii badań psychologicznych. Jest dyrektorem Instytutu Psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracuje też w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej – Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu.
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Bez teorii ani rusz

Psychologia jako nauka i praktyka psychologiczna są na siebie skazane. Pierwsza stanowi o racji istnienia drugiej. Druga zaś dostarcza pierwszej pytań, na które jeszcze nie znaleziono odpowiedzi, i zmusza ją
do kreatywnych poszukiwań. 

Czytaj więcej

Co wolno a czego nie wolno w eksperymentach z udziałem ludzi

Zarówno Zimbardo jak i Milgram popełnili poważny błąd i złamali wiele zasad etycznych obowiązujących podczas eksperymentowania na ludziach. Dziś nie mogliby takich badań przeprowadzić na żadnym uniwersytecie.

Czytaj więcej

Bez teorii ani rusz

Psychologia jako nauka i praktyka psychologiczna są na siebie skazane. Pierwsza stanowi o racji istnienia drugiej. Druga zaś dostarcza pierwszej pytań, na które jeszcze nie znaleziono odpowiedzi, i zmusza ją do kreatywnych poszukiwań.

Czytaj więcej

Mały lekarz, mały grabarz... mały psycholog?

W ilustrowanych pismach co spotkać można różne psychozabawy. Obiecują, że wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań albo rozwiązać kilka łamigłówek, a dowiemy się, na ile jesteśmy inteligentni, wrażliwi, zestresowani lub narcystyczni.

Czytaj więcej