Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój

18 lipca 2016

Co robić, gdy naprawdę nie chce ci się czegoś zrobić?

44
Każdy czasem musi wykonać zadanie, na które zupełnie nie ma ochoty. Przekładamy je wtedy w czasie, znajdujemy inne palące problemy (sesja egzaminacyjna to idealny moment na mycie okien) – wszystko, byle tylko nie TO.

Oto kilka wskazówek dla tych, którzy nie wiedzą jak przekonać samych siebie do wykonania pracy, na którą mają najmniejszą ochotę.

1. Zamknij się „w więzieniu”. Jeśli znienawidzona czynność wymaga czasu, bywa że kiedy już się za nią weźmiesz, to spieszysz się, wykonujesz ją po łebkach, niedokładnie. Wyobraź sobie wtedy, że jesteś zamknięty w więzieniu (ze sporym wyrokiem). Siedzisz w celi, zatem masz mnóstwo czasu. Nie ma powodów do pośpiechu, możesz się skupić, skoncentrować na zadaniu.

2. Proś o pomoc. Nie wstydź się prosić o pomoc. Być może zadanie, którego unikasz jak diabeł święconej wody jest dla ciebie za trudne, unikasz go bo nie umiesz go wykonać. Towarzystwo pomogłoby ci się z nim szybciej uporać.

3. Rób małe kroczki. Jeśli twoje zadanie jest naprawdę przytłaczające, zacznij dziś i zrób tylko trochę. Najważniejsze to zacząć. Z każdym krokiem zadanie będzi...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy