Dołącz do czytelników
Brak wyników

Ja i mój rozwój , Praktycznie

10 sierpnia 2016

Beztroskie życie

34

Kto może o sobie szczerze powiedzieć, że ostatnio beztrosko spędził czas, mogąc zapomnieć o codziennych obowiązkach i zmartwieniach? Jeśli takich chwil w twoim życiu jest niewiele, pewnie dręczy Cię któryś z wymienionych niżej problemów. Jak je pokonać?

1. Boisz się co ludzie powiedzą. Nie chcesz, by inni oceniali cię jako niepoważnego, boisz się osądów. Ale wiesz co? Ludzie zazwyczaj są zajęci sobą i nie myślą o tobie tyle ile ty sam o sobie myślisz. Poza tym nie czytasz w myślach. Nie wiesz co sądzą inni, czy pod maską pogardy nie kryje się zazdrość. Jak mawia ulubieniec amerykańskich dzieci, dr Seuss: „Bądź kim jesteś i mów co czujesz bowiem ci, których to drażni nie są ważni, a ci którzy są ważni nie dbają o to”.

2. Jesteś przekonany, że na zabawę musisz wydawać pieniądze. Niezbitą prawdą jest, że najlepsze rzeczy w życiu są darmowe. Nie musisz jechać na drogie wakacje czy wydawać zaskórniaków w sklepach, by dobrze się bawić. Zazwyczaj umiejętność cieszenia się chwilą, przebywanie z bliskimi są najważniejsze. A to nic nie kosztuje.

3. Uważasz, że nie masz czasu. Zawsze jest czas, by dobrze się bawić. To nie muszą być wielkie rzeczy, nie musisz na nie poświęcać całego dnia. Czasem to może być kilkadziesiąt minut – na spacer z najbliższymi, wspólne gotowanie czy zjedzenie posiłku, poczyt...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy