Autor: Gerald Matthews

Gerald Matthews jest profesorem na Wydziale Psychologii University of Cincinnati. Wśród jego zainteresowań badawczych znajduje się psychologia stresu, psychologiczne aspekty bezpieczeństwa na drodze, a także emocje i osobowość w podejściu poznawczym. Autor i współautor wielu znaczących publikacji, między innymi "Personality Traits" oraz "Human Performance: Cognition, Stress and Individual Differences". Współautor książki "Emotional Intelligence: Science and Myth".[nbsp]
Działy
Wyczyść
Brak elementów
Wydanie
Wyczyść
Brak elementów
Rodzaj treści
Wyczyść
Brak elementów
Sortowanie

Bomba za kółkiem

Jazda autem wzbudza w ludziach albo agresję i wściekłość, albo paraliżujący lęk. Kiedy i dlaczego człowiek za kółkiem staje się tykającą bombą zegarową?

Czytaj więcej

Inteligentni inaczej

Wysoki iloraz inteligencji nie zapewnia jeszcze spektakularnego sukcesu. Najinteligentniejsi ludzie nie zawsze radzą sobie w życiu. Czego im brak? Aby coś osiągnąć, trzeba wiedzieć, jak efektywnie wykorzystać swój potencjał, jak radzić sobie z emocjami i stresem, jak współpracować z innymi. Ale czy na pewno? O inteligencji emocjonalnej oraz kontrowersjach z nią związanych mówi prof. Gerald Matthews.

Czytaj więcej