MATERIAŁ PR Styl życia

Zapach a osobowość. Dobierz perfumy do cech charakteru.

Każdy z nas preferuje pewne zapachy. Jedne budzą w nas bardzo pozytywne odczucia, podczas gdy inne nie kojarzą się z niczym dobrym. W ten sposób dobieramy perfumy, kosmetyki, a według naukowców nawet swoich partnerów.

Jednak to, w jakich perfumach gustujemy, świadczy nie tylko o naszych upodobaniach – może również odzwierciedlać naszą osobowość.

Według Frederica Malle (wnuka założyciela marki Parfums Christian Dior), wybierając odpowiednie perfumy, powinniśmy kierować się swoim instynktem oraz ulubionymi kolorami. W jednym z wywiadów Malle podkreślał, że nie powinniśmy ograniczać się do posiadania wyłącznie jednego zapachu. Zdecydowanie lepiej mieć kilka opcji, pasujących na różne okazje. Mimo to również sądził, że pewne aromaty mają związek z naszym charakterem: osoby, które lubią miękkie, kaszmirowe stroje, powinny stawiać na kwiatowo-pudrowe nuty zapachowe, lubujące się w bieli – na świeże i krystalicznie czyste perfumy, a te, które najczęściej wybierają czerń i złoto w swoich stylizacjach – orientalne i kadzidlane.

Każdy zapach odnosi się w jakiś sposób do naszych upodobań i stojących za nimi cech osobowości. Dobrze dobrane perfumy będą więc podkreślać nie tylko nasz strój, ale również charakter. Nuty kwiatowe, czyli posiadające aromaty róży, lawendy, czy jaśminu, odzwierciedlają cechy takie jak: wrażliwość, subtelność, kobiecość, zmysłowość i romantyczność. Dlatego tego typu zapachy wybierają kobiety chcące podkreślić swoją wewnętrzną harmonię, a jednocześnie stałość, pewność siebie i spokojne usposobienie. Perfumy z aromatem owoców przywodzą na myśl inne skojarzenia. Są słodkie i intensywne, dzięki czemu doskonale pasują do osób energicznych, prowadzących intensywny tryb życia, radosnych i optymistycznie nastawionych do świata.

Postaw na różnorodność!

Niezmiennie popularne zapachy egzotyczne (wanilii, piżma, drzewa sandałowego) preferują kobiety zmysłowe, zdecydowane, pewne siebie i nieco tajemnicze. Ostatnią, bardzo charakterystyczną kategorią perfum, są kompozycje oparte o aromaty ziół i liści, wybierane przez osoby towarzyskie, pozytywnie nastawione do życia i lubiące kontakt z naturą. Decydując się na perfumy, nie musimy ograniczać się tylko do jednego zapachu – każdy z nich możemy dobrać odpowiednio do sytuacji, stroju, a także naszego aktualnego samopoczucia.

Niestety, kompozycje znanych marek często są dość kosztowne. Dlatego warto zainwestować w perfumetki, czyli odpowiedniki markowych perfum. Posiadają ten sam skład, wysoką trwałość, ładne i poręczne opakowania, a jednocześnie są zdecydowanie tańsze. Jeżeli szukasz sprawdzonego sklepu internetowego oferującego wysokiej jakości kompozycje zapachowe, wybierz perfumerię Neness. Ambasadorką perfumetek tej firmy została popularna blogerka Deynn – Marita Surma, która wytypowała spośród oferty swoje dwa ulubione zapachy: odpowiedniki YSL Black Opium oraz Armani Si. Gwiazda doceniła ich doskonały skład, woń idealnie zbliżoną do oryginału oraz wygodne, niewielkie flakoniki, które zmieszczą się do każdej torebki.

 fot. neness.pl

Wstecz