Znajdź ukojenie

Materiały PR

Współczesne tempo życia coraz bardziej przyspiesza. Z powodu rozwoju technologii jesteśmy bombardowani coraz większą ilością informacji, przeładowani bodźcami, zmęczeni. W efekcie daje to wzrost poziomu stresu, presję, niepokój, choroby i złe samopoczucie. Zwolnij. Masz prawo do dobrostanu. Medytuj. Pozwól sobie na przebywanie w ciszy.

Współczesne tempo życia coraz bardziej przyspiesza. Z powodu rozwoju technologii jesteśmy bombardowani coraz większą ilością informacji, przeładowani bodźcami, zmęczeni. W efekcie daje to wzrost poziomu stresu, presję, niepokój, choroby i złe samopoczucie. Zwolnij. Masz prawo do dobrostanu. Medytuj. Pozwól sobie na przebywanie w ciszy.

Medytacja to praktyki umożliwiające wprowadzenie umysłu w stan spokoju. Pierwsze skojarzenie to najczęściej człowiek siedzący ze skrzyżowanymi nogami, z zamkniętymi oczami. Jednak medytować można na wiele sposobów - siedząc, stojąc, leżąc. Będąc uważnym, wykonując jedną czynność w jednym czasie, robiąc to z pełną uwagą.

Pierwsze wzmianki o praktyce medytacyjnej były już w XV wieku p.n.e. w tekstach wedyjskich. Różne kultury na całym świecie, na przestrzeni wieków rozwijały własne drogi medytacyjne. Dziś możemy czerpać z tych źródeł i odnaleźć najlepszą drogę dla siebie.

W dniach 8 - 9 czerwca odbędzie się po raz pierwszy w Polsce kurs medytacyjny Unveiling Infinity (Vigyan Bhairav). Poprowadzi go znany nauczyciel, lider duchowy, ambasador pokoju i założyciel fundacji Art of Living (https://www.artofliving.org/pl-pl) - Sri Sri Ravi Shankar.

Kurs oparty jest na antycznym dziele “Vigyan Bhairav Tantra”, opisującym ponad 112 technik medytacyjnych. Tak, medytować można na wiele sposobów. Poprzez oddech, mantry, ruch, wizualizację i kontemplację. A każdą z tych aktywności można wykonywać w przeróżnych wariacjach. Antyczny tekst wedyjski dzięki naukom Ravi Shankara będzie przedstawiony w sposób lekki, przystępny i użyteczny dla nas, żyjących we współczesnym świecie. Unveiling Infinity skierowane jest zarówno do osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z medytacją jak i dla tych, którzy chcą wejść na jej wyższy poziom.

POLECAMY

Więcej informacji o kursie dostępnych jest tutaj http://infinity.artofliving.pl/.

Dodatkowo zgłębianiu medytacji sprzyjać będzie zaciszne, kojące i zielone miejsce, w którym odbędzie się kurs. Jest to Centrum Promocji Zdrowia Taraska, na terenie Sulejowskiego Parku Krajobrazowego.

Jak sugerują badania medytacja ma korzystny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Jej praktyka zmniejsza poziom kortyzolu (hormon stresu) i redukuje poziom niepokoju. Podnosi poziom serotoniny ( hormonu szczęścia ), kreatywność i produktywność. Wpływa korzystnie na system immunologiczny i pozwala na głęboki relaks. To droga do lepszego poznania siebie, do zaufania sobie i życia w chwili obecnej. Droga do głębokiego odpoczynku.

"Im więcej odpowiedzialności masz w swoim życiu, tym więcej potrzebujesz medytować.
Im bardziej jesteś zajęty, zapracowany, im mniej masz czasu i więcej pragnień oraz ambicji, tym bardziej potrzebujesz medytować. Medytacja nie tylko pomoże Ci wyzbyć się stresu i nabrać siły, ale też zwiększy Twoją zdolność do radzenia sobie z wyzwaniami.”, tak o medytacji pisze Ravi Shankar.

Jeśli chcesz w życiu więcej spokoju i radości, spróbuj medytacji. Zacznij od wyjścia na spacer do lasu lub od świadomego oddechu tam, gdzie teraz jesteś. W Warszawie, w Centrum Art of Living odbywają się też regularne sesje I meditate Warszawa, wprowadzające do technik medytacyjnych i oddechowych.

Przyjdź i zobacz jak działa medytacja. Spotkania odbywają się w każdy czwartek, o 18:30, na ulicy Zygmunta Słomińskiego 19 /55. Szczegóły dostępne są na FB I meditate Polska.

KATARZYNA PIĄTEK

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI