Zmieniam się. Co się ze mną dzieje podczas dojrzewania – przeczytaj fragment książki!

Otwarty dostęp

Rozwój psychoseksualny trwa u każdej osoby od urodzenia aż do śmierci. Szczególnie ważny jest okres dojrzewania. To intensywny i burzliwy czas, który kształtuje rozumienie i postrzeganie siebie, stosunek do swojego ciała i  własnej tożsamości, emocjonalność i ekspresję uczuć, a także budowanie więzi i relacji w całym późniejszym życiu.

POLECAMY

Wielu rodziców nie umie rozmawiać z dziećmi o ich seksualności i nie ma na ten temat wiedzy. Szkoła również nie wypełnia tej luki w edukacji, a treści, które są w niej przekazywane, nierzadko zawierają błędne informacje i mity. Dzieci w czasie dojrzewania często są osamotnione i zdezorientowane w związku z tym, co się z nimi dzieje.

Ta książka w sposób rzetelny, wyczerpujący, otwarty i skierowany bezpośrednio do dzieci przekazuje im wiedzę, której nie są w stanie uzyskać od bliskich dorosłych. To kompendium wiadomości dotyczących budowy anatomicznej, fizjologii dojrzewania, poszukiwania i rozwoju tożsamości seksualnej i płciowej, ale również asertywności i relacji społecznych oraz bezpieczeństwa w sieci. Może również stanowić pomoc dla  dorosłego w rozmowach z dziećmi na temat ich rozwoju psychoseksualnego.

A sam podstawowy czytelnik uzyska odpowiedzi na wiele nurtujących go pytań, w tym:

  • Jak zmienia się moje ciało?
  • Jak zrozumieć siebie i innych?
  • Kim jestem i kto mi się podoba?
  • Jak przychodzi pierwsza miłość?
  • Jak to robić z głową?
  • Skąd się biorą dzieci?
  • Jak dbać o swoje ciało?
  • Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?

O autorce:

Izabela Jąderek, psycholożka, psychoterapeutka, seksuolog kliniczny Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, psychoseksuolog (ECPS) Europejskiej Federacji Seksuologicznej i Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.

Praktykuje w Warszawie, prowadząc swój gabinet oraz w Centrum Terapii Lew-Starowicz i pracując z pacjentami Oddziału Psychiatrycznego Szpitala Bielańskiego. Jest wykładowczynią w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego.

Przygotowuje programy z zakresu edukacji seksualnej, prowadzi zajęcia z tego obszaru z młodzieżą, rodzicami i nauczycielami. Edukuje profesjonalistów: przyszłych i obecnych psychologów, seksuologów, lekarzy, psychoterapeutów, kadrę nauczycielską. Szkoli adeptów policji, prowadzi szkolenia dla kadry więziennej. Przygotowuje również warsztaty z rozwoju własnej seksualności.

Jest autorką i współautorką badań i artykułów naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Autorka książki „Seksolatki – jak rozmawiać z młodzieżą o seksie”.

Pobierz fragment książki tutaj

Informacje szczegółowe o książce:

Data premiery: 23 marca

Liczba stron: 256

Format: 170 x 217

Numer wydania: I

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://www.empik.com/zmieniam-sie-co-sie-dzieje-z-moim-cialem-i-seksualnoscia-podczas-dojrzewania-jaderek-izabela,p1277651012,ksiazka-p

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI