Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

1 kwietnia 2019

Witamy w Siedmiu Dębach

0 469

Tu mieszkają Kudłatek, Wandzia, Lilka, Raptus i inni przyjaciele. Zwierzaki przeżywają wiele przygód, a przy okazji uczą ważnych nawyków.7 nawyków szczęśliwego dziecka. Nowe historie

Sean Covey

POLECAMY

tłum. Małgorzata Bortnowska Społeczny Instytut Wydawniczy Znak Kraków 2019

Autor książki jest amerykańskim pisarzem i mówcą motywacyjnym. Jego ojciec, Stephen R. Covey, to autor słynnych 7 nawyków skutecznego działania, które wielu Amerykanów uważa za swoją biblię. Zapewne mały Sean pobierał nauki od ojca. A potem postanowił tę wiedzę przekazać najmłodszym czytelnikom w formie zabawnych, a zarazem pouczających bajek ze zwierzątkami w roli głównej. Trudno się dziwić autorowi – sam ma czworo dzieci, miał więc dla kogo pisać te opowieści i na kim sprawdzać ich skuteczność.

Najpierw czytamy opowieść. Na przykład o tym, co sprawiło, że jeżozwierz Igiełka, początkowo wyśmiewany przez kolegę z powodu igieł, docenił je, polubił, a nawet uczynił towarzyskim atutem. Albo dlaczego Lilce Skunks nie wyszły ciasteczka i co ma do tego uważne słuchanie.

Zaś po każdej bajce jest kącik dla rodziców, gdzie dowiadujemy się, o jakim nawyku mówi bajka i jak ten nawyk – krok po kroku – ukształtować u naszej pociechy.

A wszystko jest oprawione pięknymi ilustracjami Stacy’ego Curtisa.

Pewna półtoraroczna dziewczynka tak zachwyciła się poprzednimi historiami Seana Coveya, że na jakiś czas stała się jednym z bohaterów książki – królikiem Raptusem. Myślę, że nowe historie też ją ucieszą. I to chyba jest najlepsza rekomendacja. 

Przypisy