Wczasy w Turcji – pomysł na urlop we wrześniu!

Materiały PR

Przypomnij sobie najcieplejszy lipiec w swoim życiu. Masz? To teraz pomyśl, że na drugi taki nie musisz czekać latami – możesz go mieć na wyciągnięcie ręki. Jak? Wyjeżdżając do Turcji… we wrześniu! Tak, tak, wczasy w Turcji u schyłku sezonu turystycznego są co roku co najmniej tak samo atrakcyjne pogodowo, co wakacje w Polsce raz na jakiś czas. Zobacz, dlaczego jeszcze wczasy w Turcji 2019 warto spędzić właśnie we wrześniu!

Przypomnij sobie najcieplejszy lipiec w swoim życiu. Masz? To teraz pomyśl, że na drugi taki nie musisz czekać latami – możesz go mieć na wyciągnięcie ręki. Jak? Wyjeżdżając do Turcji… we wrześniu! Tak, tak, wczasy w Turcji u schyłku sezonu turystycznego są co roku co najmniej tak samo atrakcyjne pogodowo, co wakacje w Polsce raz na jakiś czas. Zobacz, dlaczego jeszcze wczasy w Turcji 2019 warto spędzić właśnie we wrześniu!

POLECAMY

Kiedy wakacje w Turcji? Zalety wyjazdów we wrześniu

Turcja jest obleganym kierunkiem turystycznym. W szczycie sezonu plaże największych kurortów bywają zatłoczone, a ulice – bardzo gwarne. Jeśli chcesz tego uniknąć, jedź na wakacje do Turcji we wrześniu. Pogoda będzie wymarzona (lub nawet lepsza niż w poprzednich dwóch miesiącach, jeśli słabo znosisz upały), a turystów – znacznie mniej.
Nie oznacza to oczywiście, że tureckie kurorty we wrześniu zupełnie się wyludniają. Wciąż możesz poczuć ich wakacyjny klimat, bo atrakcje i restauracje nadal będą czynne. Poza tym nieco niższe powinny być ceny wczasów w Turcji, a zwłaszcza noclegów.

Wczasy w Turcji wrzesień. Turcja Egejska a Riwiera Turecka

Dokąd jechać na wakacje w Turcji we wrześniu? Możliwości są (dosłownie) setki. Biuro podróży na pytanie o samą tylko Turcję all inclusive podaje ok. 350 ofert! Większość destynacji można zakwalifikować do jednego z dwóch głównych obszarów: Riwiery Tureckiej lub Turcji Egejskiej. Zdecydowanie popularniejszy jest ten pierwszy, jednak nie ze względu na lepsze kurorty i atrakcje. Chodzi raczej o to, że na Riwierę Turecką biura podróży wysyłają nas od dawna, zdecydowanie dłużej niż na Riwierę Egejską – ten region jest już po prostu sprawdzony. Turcja Egejska, a więc zachodnie wybrzeże Turcji od Izmiru po Marmaris, dopiero zyskuje popularność na podobną skalę.

Wczasy w Turcji – Bodrum

Reprezentantem Turcji Egejskiej jest Bodrum. To miejscowość, w której z jednej strony zwiedzisz twierdzę zakonu Joannitów i hellenistyczny teatr, z drugiej zaś odwiedzisz delfinarium, ponurkujesz w podwodnych jaskiniach, a nawet udasz się w rejs na greckie wyspy. Bodrum jest doskonałą bazą wypadową dla wycieczek w inne rejony Turcji (i nie tylko)!

Wczasy Turcja – Belek

Belek to młody kurort. Leży nad Morzem Śródziemnym, między Antalyą a Side. Jest miejscowością nastawioną na plażowiczów oraz miłośników gry w golfa. Jeśli jednak podczas wakacji w Bodrum zamarzy Ci się pozwiedzać, możesz udać się do pobliskiego antycznego miasta Aspendos albo starożytnego Perge.

Wakacje w Turcji – Alanya

Dla wielu turystów Alanya jest synonimem wczasów w Turcji all inclusive. Alanya znajduje się na Riwierze Tureckiej i otoczona jest górami Taurus. Jego charakterystycznym punktem jest wysunięty w morze cypel z pozostałościami twierdzy Alanya Kalesi, a najpopularniejszą plażą – Plaża Kleopatry. Oprócz wypoczynku na plażach w dzień i zabawy w nocy, czeka Cię tu trochę zwiedzania, np. portu z Czerwoną Wieżą i Jaskini Dalmatas.

Ile kosztują wakacje w Turcji we wrześniu?

Tanie wczasy w Turcji all inclusive? Żaden problem! Z budżetem zaledwie 2 tysięcy złotych polecisz na 8 dni do Turcji Egejskiej Bodrum last minute. W ekskluzywnym hotelu w Belek wypoczniesz za ok. 3200 zł. Najwięcej ofert Turcja last minute jest do kurortu Alanya, więc ceny tych wyjazdów są najbardziej konkurencyjne. 8 dni w Alanyi spędzisz już za ok. 1400 zł.

Wakacje w Turcji – o czym pamiętać?

Jeśli masz ograniczony budżet na wakacje w Turcji, musisz wiedzieć co nieco o cenach w tym kraju. W Turcji żywność jest droższa niż w Polsce (w opcji Turcja all inclusive nie musisz przejmować się tym tak bardzo). Więcej będziesz musiał zapłacić też za alkohol i benzynę.
Jadąc do Turcji potrzebna Ci będzie wiza turystyczna. Na miejscu możesz płacić w euro, albo w kantorze wymienić walutę na lirę turecką. Jeśli zamierzasz zwiedzać meczety, pamiętaj o stosownym ubraniu. Powinieneś mieć zakryte ramiona i nogi.

Wakacje w Turcji 2019 – bezpieczeństwo

Porady na wakacje w Turcji muszą też zahaczyć o kwestie bezpieczeństwa. Jadąc z biurem podróży, zwłaszcza w typowo turystyczne regiony Riwiery Tureckiej i Egejskiej, nie musisz się niczym martwić. W bardziej zatłoczonych miejscach powinieneś natomiast uważać na drobnych złodziei, jednak incydenty kradzieży nie zdarzają się tu znacznie częściej niż w innych krajach. Warto też sprawdzić zakres ubezpieczenia, które jest w cenie wycieczki. W Turcji nie obowiązuje bowiem karta EKUZ.

Warto wybrać się na wczasy w Turcji last minute i odwiedzić ten kraj we wrześniu. Bez względu na to, który region i kurort tego kraju wybierzesz, czeka na Ciebie bajeczna pogoda i najlepsze warunki do tego, by zregenerować siły przed nadejściem jesieni!

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI