Walka z nadwagą

Materiały PR

Nadwaga i otyłość to przypadłość, która dotyka coraz większą grupę społeczeństwa na całym świecie. Nie bez powodu nadwaga i otyłość uzyskały miano choroby cywilizacyjnej.

Nadwaga i otyłość to przypadłość, która dotyka coraz większą grupę społeczeństwa na całym świecie. Nie bez powodu nadwaga i otyłość uzyskały miano choroby cywilizacyjnej. Pomimo, iż organizowane są różnorodne kampanie i akcje, które mają na celu propagowanie trendów związanych z aktywnym i zdrowym trybem życia, liczba osób, które zmagają się z otyłością jest naprawdę przerażająca. Coraz więcej osób pragnie zmian w swoim życiu, niestety wielorakie próby pozbycia się problemu jakim jest nadwaga lub otyłość, kończą się na powrocie do swoich starych nawyków żywieniowych. Walka o własne zdrowie i prawidłową wagę ciała bywa ciężka i długa.

POLECAMYJak poradzić sobie z otyłością i nadwagą?


Pierwszy etap walki o zdrowie, powinien się rozpocząć od weryfikacji naszych własnych przyzwyczajeń i emocji, które towarzyszą nam podczas spożywania różnorodnych posiłków. Zmiana swoich starych nawyków żywieniowych to bardzo intensywny i długotrwały proces, dlatego wszelkie zmiany powinny być wprowadzane powoli w sposób stopniowy.

Co w przypadku, gdy nasze objadanie się jest kompulsywne, a jedynym rozwiązaniem dla nas okazuje się głodówka? Najlepszym rozwiązaniem w w takiej sytuacji jest zasięgnięcie pomocy dietetyka i psychologa. Druki krok na drodze odchudzania i zmiany swoich nawyków żywieniowych na zdrowsze jest sumienna weryfikacja tego co spożywamy. Często w pędzie zjadamy to co mamy pod ręką, nie patrząc na ilość kalorii. Długotrwałe przerwy pomiędzy posiłkami kończą się dla nas wielką ucztą i nadrobieniem tego co wcześniej nie zdążyliśmy zjeść. Gdy natomiast zmagamy się ze stresem lub ze zmęczeniem, często odpuszczamy sobie zdrowe posiłki i pocieszamy się kalorycznymi fast foodami lub przekąskami. Zajadanie emocji to droga do bez wyjścia. W tym celu, warto zaplanować swój jadłospis i gotować z małym wyprzedzeniem. Jeśli nie mamy czasu na wcześniejsze przygotowywanie posiłków lub nie zostaliśmy obdarzeni zdolnościami kulinarnymi, znakomitym rozwiązaniem jest skorzystanie z diety pudełkowej.

Oprócz zmian dotyczących jadłospisu, nie powinniśmy zapominać o aktywności fizycznej, która jest niezbędna na drodze do upragnionej wagi i sylwetki. Wysiłek fizyczny korzystnie wpływa na nasz metabolizm, układ krwionośny, oddechowy itp. Musimy mieć świadomość tego, że każdy z nas pragnie wygody i osiągnięcia wyznaczonych celów jak najmniejszym nakładem sił. Niestety bez pracy niczego nie osiągniemy i nic nam tak łatwo nie przyjdzie jak myśleliśmy. Potrzebna jest motywacja i silna wola. Na swojej drodze będziemy napotykać różnorodne pokusy, które będą nas odwodzić od zdrowego odżywiania. Nie powinniśmy im się poddawać i mieć na uwadze to do czego tak naprawdę dążymy. Nasze zdrowie powinno być dla nas najważniejsze, dlatego od najmłodszych lat powinniśmy praktykować zdrowe nawyki żywieniowe i aktywność fizyczna, która może być przecież znakomitym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.

Walcz z nadwagą inwestując w dietę pudełkową, oszczędzisz czas i zyskasz zdrowie.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI