Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

22 sierpnia 2019

"Gdzie jesteś Bernadette?"

0 489

Ekranizacja bestsellerowej powieści Marii Semple w kinach już od 16 sierpnia!

Powieść „Gdzie jesteś Bernadette” spędziła rok na liście bestsellerów „New York Timesa” i została bardzo ciepło przyjęta przez krytykę, dzięki niezwykle zręcznemu połączeniu ironicznego poczucia humoru z psychologiczną przenikliwością w kreśleniu barwnych postaci oraz umiejętnością budzenia wzruszeń, bez popadania w naiwny sentymentalizm.

Reżyserem jej filmowej adaptacji, która niebawem wchodzi na ekrany kin jest Richard Linklater, twórca filmu „Boyhood”, będącego nie tylko prestiżowym (sześć nominacji do Oscara), ale i kasowym sukcesem.

POLECAMY

Film opowiada o ekscentrycznej Bernadette Fox ( w tej roli Cate Blanchett), uważanej w kręgach designu za genialną rewolucjonistkę w dziedzinie architektury. Bernadette ma kochającego, choć zapracowanego męża (Billy Crudup) oraz wspaniałą córkę, nastolatkę Bee (Emma Nelson), dla której jest najlepszą przyjaciółką. Pewnego deszczowego dnia znika w dziwnych okolicznościach. Bee, która postanawia za wszelką cenę ją odnaleźć, stopniowo odkrywa zaskakujące fakty z życia matki...

„Gdzie jesteś Bernadette” to zabawny i jednocześnie pełen bólu obraz kobiety, która znalazła się w stanie narastającego od dawna życiowego kryzysu.

W kinach od 16 sierpnia.

Zobacz zwiastun filmu:

Przypisy