Taśma LED - jak przy jej użyciu zmienić charakter wnętrza?

Otwarty dostęp Materiały PR

W dzisiejszych czasach cenione są nowoczesne pomysły. Do lamusa odeszły tradycyjne rozwiązania, choć wciąż da się je odnaleźć wśród niektórych wnętrz, jednak coraz częściej spotkać się można z innowacją i zupełnie inną aranżacją wnętrz niż do niedawna. Dużą rolę w tym wszystkim gra odpowiednie oświetlenie - zarówno pod kątem zdrowotnym, jak i aranżacyjnym. Chętnie wybieranym sposobem na wprowadzenie światła do wnętrza są taśmy LED.

Taśma LED - czym ona jest?

Najprościej mówiąc, taśma LED to elastyczny pasek, do którego przymocowane są świecące diody rozstawione co kilka milimetrów, dzięki czemu światło emitowane jest liniowo. Ścieżki zastosowane w tym rozwiązaniu są miedziane przenoszące zasilanie, ochronno-izolujące, całość dopełniają jeszcze rezystory będące regulatorami napięcia, które zostaje wprowadzone oraz najważniejszego elementu, czyli diod LED. Taśmy LED wystarczy podłączyć do zasilania, by następnie miały możliwość świecenia całą swoją długością w sposób niezwykle równomierny. Niekwestionowaną zaletą tego rozwiązania jest elastyczność paska - dzięki temu łatwo się go montuje, a także pozostaje możliwość przycięcia ewentualnej długości, która nam nie odpowiada, by uzyskać tę pożądaną. Co więcej, światło LED można dostosować do swoich preferencji - mogą to być zwykłe, białe diody o naturalnej barwie światła, a mogą zmieniać kolor wyłącznie przy użyciu kilku kliknięć na pilocie. Co ciekawe, na jeden pasek LED składają się trzy mniejsze diody, których barwy to kolejno czerwona, zielona oraz niebieska, natomiast finalny efekt w postaci innego koloru światła powstaje dzięki zmieszaniu wyróżnionych, głównych odcieni.

POLECAMY

Listwa LED - jak wykorzystać ją w oryginalny sposób?

Jeśli choć raz spotkałeś się w życiu z oświetleniem tego typu, to z pewnością masz świadomość, że istnieje mnóstwo zastosowań listwy LED zarówno w mieszkaniu, jak i w domu jednorodzinnym. Jednym z pomysłów może być wykorzystanie oświetlenia tego typu przy podwieszanym suficie. Wówczas najbardziej polecanym paskiem LED jest ten o mocy 8,4W lub większej - podana granica jest granicą minimalną. To idealny sposób na stworzenie klimatycznego wnętrza i nastroju, dzięki któremu będziemy chcieli przeżywać wyjątkowe chwile. Światło rozchodzi się na poziom domowników dopiero po odbiciu od ścian i sufitu, dzięki czemu staje się ono względnie miękkie i przyjazne dla oczu. Oświetlenie LED nie razi, dlatego nawet mocno oświetlone pomieszczenie będzie bezpieczne dla każdego. Co innego w przypadku zastosowania klasycznych żarówek, które tworzą twarde światło. Z tego względu zamontowanie listwy LED w podwieszanym suficie jest decyzją jednocześnie wynikającą z chęci ciekawego zaaranżowania nowego mieszkania, jak i dbania o bezpieczeństwo oczu domowników.

Pasek LED w kuchni

Montaż światła LED nie musi wcale ograniczać się do salonu i oryginalnych pomysłów w postaci oświetlanych schodów czy podwieszanego sufitu. Jest to rozwiązanie, które z powodzeniem zastosujesz także w kuchni, czyniąc ją jednocześnie bardziej przytulną i przyjazną, a także praktyczną. Miejscem kuchennym, w którym zazwyczaj montowana jest taśma LED, jest przestrzeń nad blatem, ale pod szafkami meblowymi. Wówczas ważnym jest, by odcień światła został dopasowany zarówno do wnętrza pomieszczenia, by wpasować go w odpowiednią aranżację, jak i do przewidywanych wykonywanych czynności. Kuchnia nieodłącznie kojarzy się z krojeniem warzyw, przygotowywaniem posiłków, a także niejednokrotnie z ich konsumpcją. Warto zwrócić zatem uwagę na to, by światło padające z taśmy LED było przyjazne i jednocześnie dość jasne, dzięki czemu umożliwi zobaczenie jedzenia w najlepszym oświetleniu.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI