Tanie fotografowanie - Jak wybrać dobry sklep fotograficzny?

Materiały PR

Wiele osób, które rozpoczynają swoją pasję z fotografią decyduje się na zakup pierwszego porządnego sprzętu w supermarkecie lub, co zdarza się nawet częściej, na aukcjach internetowych lub od znajomego znajomych. Taki wybór pada zwykle ze względu na jeszcze niewielkie doświadczenie oraz obawę przed wysokimi cenami w profesjonalnych sklepach. Czy słusznie?

Wiele osób, które rozpoczynają swoją pasję z fotografią decyduje się na zakup pierwszego porządnego sprzętu w supermarkecie lub, co zdarza się nawet częściej, na aukcjach internetowych lub od znajomego znajomych. Taki wybór pada zwykle ze względu na jeszcze niewielkie doświadczenie oraz obawę przed wysokimi cenami w profesjonalnych sklepach. Czy słusznie?

POLECAMY

Cenne rady przy wyborze sklepu ze sprzętem fotograficznym

Dobry sklep fotograficzny wcale nie musi być drogi, a już na pewno proponuje produkty z różnych półek cenowych – tutaj znajdzie dla siebie coś zarówno amator jak i specjalista. I co ważne – prowadzi dystrybucję sprawdzonych marek. Taki sklep nie dość, że posiada sprzęt zróżnicowany cenowo to posiada również niszowe, niedostępne w supermarketach aparaty i osprzętowanie. Wybierając profesjonalny sklep fotograficzny masz gwarancję, że znajdziesz aparat skrojony na miarę twoich potrzeb.

Jednak zdarza się, że czujemy tę żyłkę zamiłowania do fotografii jednak nie jesteśmy w stanie jeszcze określić swoich potrzeb. I tutaj warto zdecydować się na sklep fotograficzny – jego renomę rozpoznasz po tym, że pracują tam profesjonaliści, którzy często sami są pasjonatami i nie tylko mają szeroką wiedzę na temat aparatów to jeszcze są w stanie doradzić klientowi i pomóc w rozpoznaniu jego potrzeb.

Podjęcie decyzji o zakupie sprzętu fotograficznego

A odpowiednie rozpoznanie potrzeb klienta, to także wyposażenie go w niezbędne akcesoria. Często planując zakup sprzętu jesteśmy rozgorączkowani i skupiamy się tylko na aparacie – w końcu to większy wydatek i nie chcemy podjąć złej decyzji. W dobrym sklepie znajdą się na miejscu akcesoria takie jak pokrowiec czy zabezpieczenie obiektywu.

Co ważne, o czym możemy zapominać, dobry sklep fotograficzny nie musi być stacjonarny. Na pełną profesjonalizmu obsługę możemy liczyć również online – wtedy warto zwrócić uwagę na to, czy kontakt ze strony sklepu internetowego jest sprawny i sprawdzić opinie innych klientów. Istotne jest również zapoznanie się z serwisem gwarancyjnym – to podstawa przy zakupie sprzętu za nawet kilkanaście tysięcy.

Jak tanio kupić dobry sprzęt fotograficzny?

Jednak jeśli nie chcemy wydawać takiej kwoty należy pamiętać również o komisach, które specjalizują się w sprzedaży aparatów fotograficznych, np. sklep fotograficzny – e-oko.pl. Różnica pomiędzy zakupem sprzętu w komisie, a na aukcji internetowej czy niewyspecjalizowanym lombardzie polega na tym, że komisy fotograficzne dokładnie sprawdzają i testują sprzęt – nie tylko pod kątem technicznym, ale i prawnym. Bo zakup kradzionego aparatu to nie jest coś, co zachęca do rozwoju swojej pasji. Pierwszy aparat fotograficzny na start. Dlaczego najlepiej wybrać go z komisu? Nie oszukujmy się, ten pierwszy będzie służył głównie do nauki. A gdy opanujemy podstawowe umiejętności, poznamy swoje preferencje oraz zdefiniujemy potrzeby – będziemy chcieli sięgnąć po coś więcej. Albo na odwrót – okaże się, że fotografia to jednak nie nasza bajka. Lepiej odłożyć w kąt aparat za równowartość swojej jednej pensji, a nie rocznego przychodu. Dodatkowo komis udziela nawet rocznej gwarancji, daje możliwość zwrotu sprzętu, a także zajmuje się doradztwem klientowi w wyborze. Pomimo porównywalnych cen, prywatne aukcje tego nie oferują. Chyba lepiej mieć sprawdzony aparat z gwarancją niż sprzęt niewiadomego pochodzenia o wątpliwym stanie technicznym?

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI