Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

9 grudnia 2019

Świece ekologiczne, czyli zdrowy płomień

49

Świece ekologiczne doskonale wpasowały się w trend zdrowego stylu życia i eliminacji z otoczenia wszystkiego, co miałoby negatywny wpływ na nasze zdrowie, jak i na otaczające nas środowisko.

Świece jako źródło światła towarzyszyły ludzkości przez długie wieki. Początkowo do ich wytwarzania był potrzebny wosk pszczeli (teraz bywa on znów używany do produkcji świec), a także różnego rodzaju tłuszcz zwierzęcy. Najbardziej popularne współcześnie świece są wytwarzane ze stearyny i parafiny. Płomień świecy ma w sobie przyjemne ciepło i tworzy niesamowity nastrój oraz klimat (na przykład podczas świąt), nic więc dziwnego, że świece nadal znajdują nabywców. Pomysłem, który wyszedł naprzeciw oczekiwaniom związanym ze zdrowym trybem życia i ochroną środowiska, jest wytwarzanie świec ekologicznych.

Świece ekologiczne, czyli świece naturalne

Dostępne powszechnie świece są produkowane z parafiny (otrzymywanej np. z ropy naftowej, smoły łupkowej czy wytwarzanej w sposób syntetyczny). Niestety, podczas używania takich świec wydzielają się różne szkodliwe substancje, takie jak benzen (czyli substancja rakotwórcza). Nie jest to korzystne ani dla naszego organizmu, ani dla otaczającego nas środowiska (zwłaszcza w dobie nieustającego alarmu antysmogowego). Poza tym dodawane do świec parafinowych syntetyczne barwniki i aromaty dodatkowo pogarszają sytuację. Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku świec ekologicznych, czyli świec naturalnych. Są one robione ze składników, które pod wpływem ciepła nie wydzielają ż...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy