Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

24 stycznia 2019

Stylizacja i koloryzacja włosów idealna na lato

0 464

Lato to czas festiwali, imprez na świeżym powietrzu, urlopów i zagranicznych wakacji, a jednocześnie trudna próba dla naszych włosów. Na jakie stylizacje i koloryzacje możemy pozwolić sobie w tym okresie, żeby prezentować się nie tylko efektownie, ale utrzymać też włosy w dobrej kondycji?

Lato to czas festiwali, imprez na świeżym powietrzu, urlopów i zagranicznych wakacji, a jednocześnie trudna próba dla naszych włosów. Na jakie stylizacje i koloryzacje możemy pozwolić sobie w tym okresie, żeby prezentować się nie tylko efektownie, ale utrzymać też włosy w dobrej kondycji?

Codzienna stylizacja

W czasie letnich, gorących miesięcy nasze włosy narażone są na szkodliwe działanie promieni słonecznych, wody oraz wiatru. Zarówno słona, morska woda, jak i ta chlorowana z basenu w negatywny sposób oddziałują na włosy, pogarszając ich stan i kondycję. Po kąpieli w morzu czy hotelowym basenie możemy zauważyć, że znacznie trudniej jest nam je rozczesywać. Co więcej, podczas upałów skóra głowy mocno się poci, a codzienne mycie silnym szamponem może dodatkowo wysuszać włosy. W efekcie stają się one kruche, łamliwe i tracą swój blask.

POLECAMY

Aby zachować piękny, zdrowy wygląd włosów, niezbędna jest zatem prawidłowa ochrona. Codzienna stylizacja włosów wsparta profesjonalnymi kosmetykami z filtrem UV gwarantuje doskonały wygląd i dobrą kondycję włosów mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Oprócz kosmetyków z filtrem UV, do pielęgnacji włosów latem doskonale nadają się naturalne olejki, maski i odżywki stosowane przynajmniej raz lub dwa razy w tygodniu. Na co dzień warto wybierać delikatne środki do pielęgnacji, pozbawione silnie oczyszczających detergentów w składzie.

W okresie letnim do najpopularniejszych, a jednocześnie najbezpieczniejszych fryzur zaliczyć możemy luźne upięcia typu messy bun, warkocze oraz nieregularne fale. Jeśli zdecydujemy się na tę ostatnią stylizację włosów, warto zabezpieczyć końcówki silikonami. Niezwykle ważne podczas długiego przebywania na świeżym powietrzu są także nakrycia głowy, np. kapelusz lub chustka, chroniące włosy przed słońcem. Pamiętajmy także o regularnym piciu wody oraz dobroczynnym działaniu warzyw, owoców i nienasyconych kwasów tłuszczowych. Odpowiednia dieta wzmacnia włosy i poprawia ich wygląd.

Koloryzacja w profesjonalnym salonie fryzjerskim

Wśród letnich koloryzacji dominują przede wszystkim blondy, pasemka, sombre, ombre, odcienie różu oraz kolorowe końcówki (np. niebieskie lub fioletowe), które idealnie wpisują się w beztroski, wakacyjny klimat i słoneczną aurę. Do łask powracają rude odcienie, od pomarańczowego aż do kasztanowego. Latem dużą popularnością cieszą się także ozdoby do włosów, takie jak kwiaty, spinki, kolorowe wianki oraz pięknie zdobione, barwne apaszki wykorzystywane do stylowego wykończenia upięcia lub zaplatania warkocza.

Jeśli przed urlopem, wakacyjnym wyjazdem czy letnim wypoczynkiem chcemy odświeżyć kolor włosów lub zaszaleć z nowymi odcieniami, warto udać się do profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Koloryzacja włosów wykonana przez doświadczonego fryzjera, stosującego wyłącznie sprawdzone, wysokiej jakości farby to gwarancja bezpieczeństwa, dokładnego krycia oraz prawidłowego przeprowadzenia całego zabiegu. Po farbowaniu fryzjer może także zaproponować optymalne produkty przeznaczone do ochrony i pielęgnacji włosów koloryzowanych.

Jak zatem widzimy, latem włosy wymagają intensywnej pielęgnacji - zwykłe mycie i osuszenie nie wystarcza. Idealna stylizacja i koloryzacja włosów na lato musi więc stanowić połączenie efektownego wyglądu z ochroną za pomocą profesjonalnych kosmetyków. Decydując się na luźne upięcie, naturalne fale lub pasemka, pamiętajmy o zabezpieczaniu włosów olejkiem, mgiełką lub sprayem z filtrem UV oraz regularnym ich odżywianiu. Ochrona włosów przed działaniem słońca i wody zapewni włosom blask oraz wzmocni je przed okresem jesienno-zimowym.

Przypisy