„Stulecie Samotnych” – przeczytaj fragment książki!

Otwarty dostęp

Tchnąca siłą i nadzieją wizja tego, jak odnaleźć zagubione więzi międzyludzkie oraz zaleczyć kaleczące nas podziały.

Jeszcze zanim pandemia wirusa zapoznała nas z dystansem społecznym i podobnymi pojęciami, samotność stawała się już chorobą określającą XXI stulecie.

POLECAMY

Nie jesteśmy jednakże wobec niej bezradni.

Noreena Hertz, po dziesięciu latach badań naukowych polegających na zbieraniu materiału z pierwszej ręki, pokazuje nam najrozmaitsze zjawiska: od zajęć „jak się komunikować w realnym życiu” dla studentów uniwersyteckich uzależnionych od smartfonów, przez najróżniejsze atrakcje na zlotach skrajnych prawicowców oraz „wynajmowanie sobie przyjaciół” i płacenie za przytulanie w Stanach Zjednoczonych, po starsze Japonki dziergające czapeczki dla swych robotycznych opiekunów.

Autorka pokazuje, jak nasza coraz większa zależność od technologii, radykalne zmiany zachodzące w miejscach pracy oraz kilkadziesiąt lat polityki stawiającej własną korzyść ponad wspólne dobro doprowadziły do tego, że jesteśmy dziś bardziej wyobcowani niż kiedykolwiek w historii ludzkości.

Noreena Hertz pomaga zrozumieć, dlaczego żyjemy w świecie samotników, jak do tego doszło oraz co możemy zrobić, żeby ograniczyć samotność w swoim życiu. Podsuwa czytelnikom mnóstwo śmiałych rozwiązań, które można zastosować w domu, w pracy i w sąsiedztwie, ukazuje też jasną wizję tego, co w obecnej sytuacji powinny zrobić władze i przedsiębiorstwa.

Pobierz fragment książki tutaj


O książce:

Niesamowite fakty, przykuwające uwagę historie i śmiałe pomysły. Tę książkę powinien przeczytać każdy, komu nieobca jest troska o to, jaki świat zbudujemy po pandemii koronawirusa.
Carl Frey, Instytut Nowej Myśli w Ekonomii, Uniwersytet Oksfordzki

Oryginalna, przekonująca i dająca do myślenia książka, wciągająca, a zarazem przełomowa. Powinien ją przeczytać każdy, kto chce zrozumieć specyfikę naszych skomplikowanych czasów i zastanowić się, dokąd zmierzamy. Zapowiada się klasyk – polecam tę publikację jak najgoręcej.
Nouriel Roubini, profesor ekonomii, Uniwersytet Nowojorski

Stulecie samotnych idealnie trafia w nasze czasy. Autorka pokazuje nowemu pokoleniu przywódców, jak mogą zmienić okres społecznego dystansowania się w punkt zwrotny w walce z epidemią samotności. Gorąco polecam.
Mariana Mazzucato, profesor ekonomii innowacji i publicznych wartości Kolegium Uniwersyteckiego w Londynie, autorka książki Wartość wszystkiego


Informacje szczegółowe:

Data premiery: 09.02.2022

Format: 155 x 215

Liczba stron: 488

Oprawa: miękka

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://www.empik.com/stulecie-samotnych-jak-odzyskac-utracone-wiezi-hertz-noreena,p1288328147,ksiazka-p

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI