Sekret udanych związków

Rodzina i związki Praktycznie

Sekret udanych związków tkwi w tym, w jaki sposób pary rozwiązują problemy i sporne kwestie - przekonuje dr Renay Bradley ze słynnego Laboratorium Miłości przy University of Washington.

Dr Renay Bradley jest psychologiem, dyrektorem do spraw badań w Relationship Research Institute w Seattle. Naukowo zajmuje się m.in. relacjami rodzinnymi, przemocą w związkach partnerskich, psychologią rozwojową dzieci. Prowadziła również zajęcia na University of Washington, gdzie wykładała metodologię badań w psychologii, psychologię rozwojową, psychologię zaburzeń rozwojowych u dzieci oraz zagadnienia związane ze stresem i radzeniem sobie z nim.

Aleksander Król: – Przez Laboratorium Miłości przewinęło się już ponad trzy tysiące par z różnym stażem, homo- i heteroseksualnych. Obserwacje związków i małżeństw prowadzicie od 25 lat. Szmat czasu.
Dr Renay Bradley:
– Rzeczywiście... Laboratorium powstało w 1986 roku przy University of Washington z inicjatywy doktora Johna Gottmana, który rozpoczął pracę na wydziale psychologii. Miało zajmować się badaniem rodziny. Gottman zaczął badać bliskie relacje, nie tylko w rodzinie, ale i we wszystkich typach związków. Wykorzystywał różne techniki: wywiady, sondaże, nagrania audio i wideo. Szczególnie interesowało go bogactwo interakcji partnerskich. Doszedł do wniosku, że analiza...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI