Samouzdrawianie, zachodzi… samo

Materiały PR

Ciało jest cudownym tworem. Fizjologicznie i emocjonalnie jesteśmy pełnią. Wystarczy, że się zadrapiesz, już ruszają komórki mające za zadanie uleczyć ten fragment ciała. Zostaliśmy stworzeni przez miliony lat ewolucji. Jesteśmy z istot żyjących na Ziemi przez tysiące lat. I w każdym absolutnie ich wyborze i doświadczeniu jest Twoja zdolność do regeneracji i rozwiązywania przeszkód na drodze. Każdy przejaw życia, który przekazał Ci geny, dążył do balansu w działaniu. Ta harmonia jest środowiskiem, w jakim nasze ciała potrafią się uzdrawiać.

EMOCJE

W taki sam sposób wpływają na nasz stan zdrowia jak czynniki fizyczne. Dzisiaj wiadomo też, że to, co przeżywamy, jest jak komunikat wysyłany do Twojego organizmu na temat tego czy jakaś sytuacja nam służy, czy jest ona szkodliwa. Wiadomo także, że są czynniki, które pozwalają na włączanie procesów regeneracji, i takie, które je utrudniają. Wiadomo też, że jeżeli stworzymy organizmowi i odruchom odpowiednie warunki, to regeneracja na poziomie tkanek zachodzi sama.

POLECAMY

CZYM SIĘ KARMISZ

Odżywiamy się nie tylko tym, co jemy. Każdy obraz, dźwięk, kontakt z innymi ma wpływ na nasze ciała. Ile razy doświadczyłaś, że po przebywaniu z kimś, kto emanuje trudnymi emocjami, Tobie też zrobiło się gorzej albo rozbolała Cię głowa. albo chwila rozmowy z kimś radosnym i szczęśliwym czy kilka minut kojącej muzyki spowodowały, że Twój ciężar się roztopił.

ZATRZYMANIE REGENERUJE

Zazwyczaj, kiedy jest nam trudno, staramy się pobiec dalej i nie poczuć tego ciężaru. Niewygodnych emocji, trudnych czyichś słów, bólu. Żeby nasze ciało i podświadome odruchy mogły szybciej uleczyć to, co trudne, musimy się z tym najpierw spotkać. Wskazać nam samym, że mamy problem. Kiedy tego nie robimy, nasze mechanizmy reagowania nie rozpoznają, że czas coś rozwikłać. To tak, jak byśmy mając złamanie otwarte udawali, że nic nam nie jest i biorąc kolejne środki przeciwbólowe, nie poszli nawet do lekarza. Żyjemy w świecie, w którym promuje się poczucie szczęścia, ale ono nie istnieje bez pełnego wachlarza odczuć. Smutek, ból, łzy są równoważne dla naszego organizmu i podążania przez życie,  co radość i przyjemność. Zatrzymanie przy tym, co Ci ciąży, pozwala Twoim układom reagowania zrobić porządki i podjąć decyzję, co zostawić na dalszą życiową drogę, a co już odłożyć na bok.

Poszukaj w swoim życiu tego, co Cię uskrzydla, porusza i karmi. Naucz się obsługi siebie ze wszystkimi swoimi przywarami i słabościami, wtedy w Twoim ciele i życiu doświadczać będziesz większego rozluźnienia i spokoju, a pozwoli, aby Twoje ciało mogło się samo leczyć, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI