Dołącz do czytelników
Brak wyników

Wstęp

4 listopada 2015

SAMOTNY NA WŁASNE ŻYCZENIE

0 531

Jak skazać się na samotne życie – podpowiada HANNA HAMER.

Jak zostać samotnikiem? Oto kilka praktycznych porad.

- Graj napisane przez innych role. Przyjmij, że inni wiedzą lepiej, co jest dla ciebie dobre. Spełniaj posłusznie ich wymagania, lekceważąc własne pragnienia. Będziesz miał w kontaktach z ludźmi poczucie przymusu i niechcianej uległości. A potem chroń się ucieczką w swój prywatny świat.

- Szukaj tej jedynej (tego jedynego). Oczekuj, że ta osoba spełni wszystkie twoje oczekiwania. Jeśli kogoś takiego znajdziesz, nie odstępuj go ani na chwilę. Domagaj się, by ten ktoś dzielił z tobą każdą myśl i czynność.

- Czarno patrz na świat. Ponuractwem i pesymizmem wpędzisz się w depresję i zniechęcisz do siebie otoczenie. Wrogowie samotności to poczucie humoru i szczypta autoironii.

- Nie miej czasu dla przyjaciół. Szukaj kontaktu z nimi tylko wtedy, gdy chcesz się wyżalić. Traktuj przyjaciół jako ściek na własne przykrości, porażki i dramaty.

- Wysyłaj mylne sygnały. Cierp w milczeniu, gdy liczysz na pomoc. Prowokuj kłótnie, a potem miej żal za kontratak. I żyj w poczuciu, że nikt cię nie rozumie.

- Charakteryzuj siebie jako osobę nieśmiałą. Obawiaj się, jak będziesz przez innych odebrany. W kontakcie z ludźmi koncentruj się na reakcjach swojego ciała. To odbierze ci chęć kontaktu z innymi. Cierp w odosobnieniu.

- Ubolewaj, że nikt cię nie chce. Bądź przekonany, że twój nos, nadwaga, krzywe nogi...  uniemożliwiają ci kontakt ze światem.

- Obawiaj się ponownego zranienia. Odtrącono cię, wykorzystano, zdradzono? Zamknij się, z raną w sercu i urażoną dumą, przed ludźmi. To tak, jakbyś po zatruciu się jednym grzybem podjął decyzję o zaprzestaniu jedzenia na zawsze.

- Wstydź się swojej odmienności. Na pewno różnisz się od innych pod jakimś względem. Czuj się w efekcie kimś gorszym, hodując w sercu niechęć do świata.

- Odrzucaj osoby spieszące z pomocą. Nie wierz w ich dobre intencje, lekceważ ich możliwości. Ostro reaguj na próby ingerencji w twoje życie....

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy