Rozmowy z samym sobą

Ja i mój rozwój

Naukowcy są zdania, że zadawanie sobie odpowiednich pytań dotyczących naszego życia może znacznie poprawić jego jakość. Stare i mądre porzekadło głosi, że kto pyta, nie błądzi. A kto przepytuje samego siebie ten... swoim życiem rządzi?

Oto przykłady pytań, na które powinieneś poszukać odpowiedzi, by żyło ci się lepiej:

1. W czym byłem zawsze dobry?
Przypomnij sobie wszystkie hobby z dzieciństwa i okresu, kiedy byłeś nastolatkiem. Odświeżenie dawno zapomnianych umiejętności jest inspirujące, pokrzepia umysł i chroni przed depresją i stanami lękowymi. Jeżeli będąc dzieckiem grałeś na gitarze, powspominaj te dni i dobre chwile związane z nimi, a potem wyjmij z szafy stary i zakurzony instrument. Lubiłeś malować, ale nigdy nie kupiłeś profesjonalnych narzędzi, z przekonania, że przecież i tak nie będziesz drugim Rembrandtem? Oczywiście, że teraz już się nim nie staniesz, ale możesz kupić kolorowanki dla dorosłych - współcześnie są bardzo popularną formą antystresowej terapii (Zobacz: https://www.psychologytoday.com/blog/minding-the-body/201609/drawing-is-simple-powerful-way-improve-your-mood).

2. Czego zawsze unikałem?
Każdy sukces wymaga podjęcia ryzyka. Jeśli będziesz unikał kolejnego kroku na drodze do celu (Prokrastynacja - dowiedz się, jakie wymówki nami rządzą...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI