Dołącz do czytelników
Brak wyników

Rodzina i związki , Praktycznie

10 czerwca 2016

Jak kochają się Polacy. Sprawdź, czy mieścisz się w normie

120

Większość Polaków jest zadowolona ze swego życia seksualnego. Tak twierdzi 68 proc. mężczyzn i 67 proc. kobiet. Czy to wyraz mistrzostwa w ars amandi, czy niskich oczekiwań? Co jeszcze wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego?

Seks jest ważny w naszym życiu, ważniejszy dla mężczyzn niż dla kobiet; jako dość bądź zdecydowanie istotny seks uznało 58,9 proc. mężczyzn i 47,4 proc. kobiet - twierdzi prof. Zbigniew Izdebski, który od lat studiuje życie seksualne Polaków. Jaki obraz naszej seksualności wyłania się z jego badań?

1. Kiedy się kochamy? W sobotę po dziewiątej wieczorem – to pora, gdy najwięcej Polaków łączy się w miłosnym uścisku. Najczęściej bowiem wybieraną porą na seks jest weekend, a konkretnie sobota. Wolimy się kochać wieczorem, między godziną 21 a 24, choć z uwagi na różne uwarunkowania, choćby na poziom testosteronu, lepszą porą na figle byłyby poranki.

POLECAMY

2. Jak często się kochamy? Przynajmniej raz w tygodniu uprawia seks zdecydowana większość Polaków (71 proc.). I większości do szczęścia to wystarczy. Nieliczni (bo ok. 5 proc.) współżyją codziennie. Równie nieliczni (ok. 2 proc. dorosłych Polaków) przyznają, że ostatni stosunek mieli ponad rok temu.

3. Jak długo się kochamy? Średni czas stosunku, wraz z grą wstępną, wynosi około 13 minut. I sk...

Ten artykuł dostępny jest tylko dla Prenumeratorów.

Sprawdź, co zyskasz, kupując prenumeratę.

Zobacz więcej

Przypisy