Pożyczka bez BIK - na czym polega?

Materiały PR

Pożyczki online bez weryfikacji to coś, o czym marzy spora część kredytobiorców, których historia finansowa nie jest pozbawiona potknięć i niezamkniętych zobowiązań. Na szczęście dla takich osób na rynku pojawiły się już pożyczki bez BIK, a więc takie, które przyznawane są bez weryfikacji w bazach dłużników. Jak one działają?

Pożyczki online bez weryfikacji to coś, o czym marzy spora część kredytobiorców, których historia finansowa nie jest pozbawiona potknięć i niezamkniętych zobowiązań. Na szczęście dla takich osób na rynku pojawiły się już pożyczki bez BIK, a więc takie, które przyznawane są bez weryfikacji w bazach dłużników. Jak one działają?

POLECAMY

Dla kogo pożyczka bez BIK?

Pożyczki pozabankowe coraz mocniej konkurują z tymi oferowanymi przez banki. Przede wszystkim ich przyznawanie trwa o wiele krócej, sama ilość wymaganych dokumentów, potwierdzeń i tym podobnych jest mniejsza, a ponadto zdarza się, że również oprocentowanie takich pożyczek jest atrakcyjniejsze niż w przypadku pożyczek bankowych. Ze względu na nieco mniejsze wymagania co do zdolności finansowej, pożyczki pozabankowe to rozwiazanie, z którego chętnie korzystają osoby bez stałych dochodów, nieposiadające umowy o prace lub te, które posiadają negatywną historię kredytową. W przypadku tych ostatnich chodzi przede wszystkim o pożyczki bez BIK, czyli przyznawane bez weryfikacji w podstawowej bazie zobowiązań finansowych. Warto bowiem wiedzieć, że na co dzień firmy pozabankowe dokonują weryfikacji swoich klientów w bazach kredytobiorców. Pożyczka bez takiego sprawdzenia jest szczególnym rodzajem oferty. Więcej o niej można przeczytać na https://eurocent.pl/pozyczka-bez-bik.

Pożyczka online bez weryfikacji - czy to możliwe?

Pożyczka bez sprawdzania baz to przede wszystkim pożyczka bez sprawdzania w Krajowym Rejestrze Długów. Takie pożyczki istnieją, w swojej ofercie ma je sporo firm pozabankowych, natomiast trzeba liczyć się z tym, że przyznawane są one na innych warunkach. Przede wszystkim rosną ich koszty. Zanim jednak zaczniesz się ubiegać o pożyczkę bez sprawdzenia w KRD, upewnij się czy zamiast tego rejestru firma nie sprawdza BIG InfoMonitor, czyli bazy, która w dużej mierze opiera się na danych z KRD. Jeśli tak (a to się zdarza) ryzyko odrzucenia wniosku jest równie duże, jak w przypadku sprawdzenia podstawowej bazy zadłużeń. Pożyczkodawca ma obowiązek poinformować, w jakich bazach będzie sprawdzany wniosek. Przed aplikacją warto więc to sprawdzić.

Bez weryfikacji szczegółowej historii kredytowej przyznawane są również tzw. chwilówki bez BIK. Biuro Informacji Kredytowej to równie cenne źródło informacji o zadłużeniach, jak KRD. Różnica polega jedynie na tym, że w BIK znajdują się jedynie informacje o kredytach i kartach kredytowych, ewentualnie niektórych pożyczkach pozabankowych. Nie wszystkie parabanki wpisują do tej bazy swoje zobowiązania, ale część już to robi, trzeba się więc liczyć, że informacje o takich pożyczkach również znajdą się w BIK. Jest to więc baza, która dla osób mających problem z regularnym spłacaniem zobowiązań ma problem, stanowi spore zagrożenie i utrudnienie w pozyskaniu kolejnych środków. Część firm pozabankowych korzysta w tego źródła informacji, jeśli więc nie chcesz, aby twoja historia była tutaj sprawdzana, trzeba upewnić się, że masz do czynienia z pożyczką bez BIK.

Aby dostać taką pożyczkę trzeba być pełnoletnim (niektóre firmy przyznają takie pożyczki nawet dopiero od 21 lat). Trzeba mieć także ważny dowód osobisty i polskie obywatelstwo, otwarty rachunek w banku. W przypadku pożyczki przez internet potrzebny będzie także adres e-mail. Zanim jednak ostatecznie potwierdzi się decyzję o przyjęciu kredytu, warto zastanowić się, czy istnieje możliwość spłaty tego zobowiązania. Branie bowiem kolejnej pożyczki, tylko po to, by spłacić poprzednią, może prowadzić do błędnego koła.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI