Pożądanie

Trening psychologiczny

Łatwo oddajemy władzę pożądaniu, gdy słyszymy jego wołanie: chcę, pragnę, daj mi, teraz, natychmiast! Niestety, choć nie brakuje mu siły, na pewno brakuje mu rozumu.

Była sobie kobieta – pani adwokat, atrakcyjna, zamożna, usatysfakcjonowana wykonywaną pracą i pozycją zawodową, zbudowaną dzięki wieloletniemu wysiłkowi. W dojrzałym wieku udało jej się zbudować dobry związek z mężczyzną równie jak ona atrakcyjnym, choć zapewne także po przejściach. Dochowali się dwóch wspaniałych córek, bliźniaczek. Do pełnego obrazu można jeszcze dołożyć piękny dom za miastem i grono oddanych przyjaciół. Nic dodać, nic ująć: wymarzone, a zarazem bardzo realne, zbudowane na mocnym fundamencie życie. 

POLECAMY

I nagle do rodziny dołącza dorastający syn męża, nastolatek. Macocha nie potrafi oprzeć się pokusie. Inicjuje ognisty romans... Jak się ta historia kończy? Jej dalszy ciąg można poznać, oglądając „Królową kier”, skandynawski film z Trine Dyrholm w tytułowej roli. Zdradzę tylko, że oczywiście kończy się źle. Bardzo źle. Dobrze taka historia skończyć się, niestety, nie może.

Czy światem rządzi seks? Chyba nie, to nie jest aż takie proste. Zarówno świat jako całość, jak i każdy z nas z osobna to bardzo złożone mechanizmy, których działania nie da się sprowadzić do wypadkowej tylko kilku sił, a tym bardziej do działania jednej jedynej. Trudno jednak zaprzeczyć, że spośród nich seks jest jedną z najsilniejszych. Bądź co bądź jest on źródłem życia, nie może więc być czymś małym i nieznaczącym. Jest potęgą, którą można porównać do żywiołu, a z żywiołami nie ma żartów.

Pożądaniem nie sposób się nasycić, najeść na zapas. Ile byśmy nie zjedli, zawsze prędzej czy później pojawia się głód. Co gorsza, poza domem często smakuje o wiele lepiej. Trudno też oprzeć się pokusie spróbowania czegoś zupełnie nowego. A to nowe też szybko staje się stare. Dlaczego nie sięgnąć po to, czego pragnę, gdy czuję głód? Przecież to nic takiego, przecież to nikomu nie zaszkodzi, przecież to tylko seks/flirt/romans, nic naprawdę poważnego.

Oczywiście jesteśmy dorośli i wszystko to doskonale wiemy. Problemy z kontrolowaniem własnej seksualności nie są przecież niczym now...

Artykuł jest dostępny dla zalogowanych użytkowników w ramach Otwartego Dostępu.

Jak uzyskać dostęp? Wystarczy, że założysz bezpłatne konto lub zalogujesz się.
Czeka na Ciebie pakiet inspirujących materiałów pokazowych.
Załóż bezpłatne konto Zaloguj się

POLECAMY

Przypisy