Powiedz stop rutynie! Nietypowe prezenty na walentynki w Prezentmarzen.com


Materiały PR

Walentynki to święto przypadające na 14 lutego, łączy w sobie ślady kultury chrześcijańskiej jak i rzymskiej tradycji. Jedni twierdzą, że prawdopodobnie początkiem świętowania był dzień Płodności i Macierzyństwa obchodzony w starożytnym Rzymie.
Drudzy zaś utożsamiają go głównie z osobą świętego Walentego. Jedno jest pewne ,że z pewnością jednych i drugich łączy przede wszystkim chęć celebrowania wspólnej miłości.

Walentynki to święto przypadające na 14 lutego, łączy w sobie ślady kultury chrześcijańskiej jak i rzymskiej tradycji. Jedni twierdzą, że prawdopodobnie początkiem świętowania był dzień Płodności i Macierzyństwa obchodzony w starożytnym Rzymie.
Drudzy zaś utożsamiają go głównie z osobą świętego Walentego. Jedno jest pewne ,że z pewnością jednych i drugich łączy przede wszystkim chęć celebrowania wspólnej miłości.

POLECAMY

Świętowanie Walentynek na świecie

Co kraj to obyczaj. Mało kto wie, że za rozpowszechnienie obchodzenia święta zakochanych odpowiedzialni są Brytyjczycy bo to właśnie Oni zapoczątkowali wysyłanie miłosnych wyznań w formie dzisiaj dobrze nam znanych kartek walentynkowych. Co ciekawe już w „Hamlecie” William Szekspir odwołuje się do tego wyjątkowego święta. W Japonii natomiast to kobiety wręczają mężczyznom prezenty w postaci czekoladek. Hiszpania zamieniła dzień ten na uroczystość Róży, w którym jest najważniejszym atrybutem zakochanych. W Arabii Saudyjskiej w 2002 i 2008 roku policja religijna pilnowała zakazu sprzedaży artykułów walentynkowych. Uwaga chłopaki bo 14 lutego we Włoszech powszechnie wierzy się tam, że pierwszy mężczyzna, którego wolna kobieta zobaczy tego dnia, zostanie jej mężem w przeciągu niespełna roku! Do Polski walentynki dotarły dość późno, bo dopiero w latach 90. ubiegłego wieku.

Walentynkowe upominki - Kolejny kubek?… powiedz stop rutynie!

Jednym z najbardziej popularnych upominków są oczywiście kwiaty czy czekoladki. Walentynkowe serca, maskotki, t-shirty czy kubki, które wręcz zalewają i uginają półki sklepów w lutym są niestety dość powszechne i nie ma co ukrywać - przewidywalne. A każdy chce w końcu poczuć się wyjątkowo? Dlatego powiedz dość rutynie w tym roku! Może to najwyższy czas by w końcu zaskoczyć ukochana osobę czymś nietypowym i wyjątkowym. Po prostu inna formą prezentu w formie przeżyć, która pozostanie w pamięci na dłużej. Dlatego najlepiej postawcie na spędzenie czasu we dwoje i przeżyjcie ten wyjątkowy dzień razem.

Dla każdego coś miłego czyli pomysły na Walentynki

Czy wiecie ,że prawdopodobnie najdroższa w historii kartka Walentynowa powędrowała w ręce przepięknej operowej śpiewaczki Marii Callas. Wykonana została jak przystało na miliardera i bez końca zakochanego armatora Arystotelesa Onassisa z złota, diamentów i szafirów. Całość oczywiście zapakowana była w kosztowne… futro z norek. Na szczęście nie trzeba być miliarderem żeby zaskoczyć swoja ukochana osobę i wywołać uśmiech na jej twarzy. Oto kilka pomysłów na prezent na Walentynki na każdą kieszeń.

Romantyczny prezent na Walentynki.

Pomysłów jest wiele. Romantyczne Walentynki to nie tylko kolacja przy świecach w ulubionej restauracji czy wspólny wieczór spędzony w kinie? Może to być kolacja w ciemności, wspólny kurs susi lub warsztaty w monofakturze słodyczy dla dwojga. Dla osób ,które pragną stworzyć bardziej intymną atmosferę może być to romantyczny weekend dla dwojga w jednym z ulubionych miast w Polsce. A może nad morzem, w górach czy Mazurach? Wachlarz możliwości jest dość duży. Wspólna „ucieczka” i wyjazd poza miasto by naładować akumulatory to zawsze dobry pomysł aby chwile odpocząć i móc oderwać się od codziennych spraw i obowiązków.
Romantyczny masaż dla zakochanych to ciekawy pomysł dla osób ,które chcą się zrelaksować w jednym z salonów czy gabinetów SPA, które posiada specjalnie przygotowaną ofertę masaży i zabiegów dla par. Masaż gorącymi kamieniami, czekoladą, floating czy aromaterapia? Delikatna muzyka, świece, przygaszone światło, delikatne zapachy budują tą wyjątkową oprawę i nastrój Waszego święta.


Pomysł na Walentynki dla aktywnych

Dla osób, które potrzebują nieco większy zastrzyk adrenaliny i lubią błądzić głową w chmurach proponujemy aby spojrzały na świat z innej perspektywy i wybrały lot motoparalotnia ,paralotnią, awionetką czy balonem, który z pewnością doświadczy wielu niezapomnianych wrażeń i zdjęć na Fb.
Dla najodważniejszych polecamy wspólny skok na bungee czy ze spadochronem.

Pomysł na Walentynki dla kreatywnych

Czy to strzał w dziesiątkę? Tak, osoby, które twardo stąpają po ziemi mogą poćwiczyć celne strzały Amora na strzelnicy. Natomiast fani szybkiej jazdy przeżyją pełną wymagań i wyrzeczeń przygodę off Road lub gokarty. Dla osób ,które lubią odkrywać zagadki polecamy escape room lub wirtualną rzeczywistość, która przeniesie ich w inny wymiar. Tym co lubią się zanurzyć nie tylko głęboko w uczuciu polecamy nurkowanie.

Dla wiecznie niezdecydowanych też mamy ratunek , a mianowicie wyjątkowe zestawy prezentowe pobytowe: „Weekend dla dwojga 2 dni/1 noc” oraz „Weekend dla dwojga 3 dni/2 noce” a także specjalny zestaw „dla Dwojga”, który zawiera wszystkie atrakcje przeznaczone do realizacji dla dwóch osób. Jeden zestaw, a tak wiele możliwości. PrezentMarzeń Dla Dwojga to oryginalny prezent dla par. Zestaw prezentowy stwarza możliwość wyboru jednego przeżycia spośród kilkudziesięciu ciekawych atrakcji zawartych w pakiecie. Wśród propozycji znajdują się zarówno pomysły na aktywny wypoczynek, kreatywne spędzenie wolnego czasu jak i na romantyczne chwile we dwoje. Osoby obdarowane zestawem zrealizują jedno wybrane przez siebie przeżycie, które na długo pozostanie w ich pamięci ,mając w końcu na to aż 365 dni!

Więcej prezentów na walentynki znajdziesz na stronie: prezentmarzen.com

Jedno jest pewne, niezależnie od miejsca: czy w powietrzu, wodzie czy na lądzie wypowiedziane słowa ukochanej osoby „Kocham Cię”- będą znaczyły więcej niż tysiąc słów.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI