Pomorskie na weekend-jakie atrakcje zobaczyć?

Materiały PR

Szukacie idealnego miejsca na weekend? Czy lubicie przyrodę, czy wolicie miejską dżunglę, Pomorskie spełni wszystkie Wasze oczekiwania. Przed Wami kilka inspiracji na weekend.

Podczas weekendowego wypadu nie ma czasu na dalekie podróże, częste przemieszczanie się na duże odległości czy poszukiwanie atrakcji położonych daleko od siebie. Aby w pełni wykorzystać weekend, trzeba mieć wszystko w zasięgu ręki. Dlatego warto wybrać się na Pomorze, gdzie mamy do czynienia z niezwykłym zagęszczeniem ciekawych miejsc i atrakcji. Znajdziemy tam wspaniałą przyrodę, czyste powietrze, plaże i morze, a do tego tętniące życiem miasta, wartościowe zabytki i mnóstwo okazji do dobrej zabawy.

POLECAMY

Trójmiasto

Dzięki dobrej bazie wypadowej można zwiedzić niemal całe Pomorskie w bardzo krótkim czasie. Najlepszy wyborem będzie centrum regionu – Trójmiasto – lub pobliski Półwysep Helski. Z obu tych lokalizacji, można bardzo szybko dotrzeć do wielu interesujących atrakcji. Połączone w jeden organizm Gdańsk, Sopot i Gdynia zapewniają sprawną komunikację, więc zatrzymując się w jednym z tych miast, tak naprawdę mamy dostęp do wszystkich trzech. W Gdańsku możemy zwiedzić przepiękną Starówkę, Westerplatte, nowoczesne Muzeum II Wojny Światowej albo Europejskie Centrum Solidarności, a także wziąć udział w jednym ze spektakularnych wydarzeń kulturalnych na wspaniałym Energa Stadionie. Sopot to urocze uzdrowisko, z wspaniałą plażą i najdłuższym w Europie drewnianym molo, a także masą restauracji i klubów. W Gdyni natomiast można odwiedzić słynne polskie statki – „Błyskawicę” i „Dar Pomorza”, a także Muzeum Emigracji w budynku Dworca Morskiego czy niesamowite Centrum Experyment. Chcesz poznać atrakcje w Trójmieście - wejdź na Pomorskie.travel - oficjalny serwis turystyczny.

Pomorskie

Bardzo blisko Trójmiasta leży polski cud natury – wąski, ostro wchodzący w morze Półwysep Helski. Latem można się tam dostać w bardzo przyjemny sposób – tramwajem wodnym. Kurorty położone na Półwyspie, takie jak Władysławowo, Chałupy, Jastarnia, Jurata czy Hel przyciągają pięknymi plażami i niepowtarzalną atmosferą Kaszub. Cała Zatoka Pucka słynie z doskonałych warunków do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Bardziej na zachód od Półwyspu Helskiego leży Jastrzębia Góra z pięknym klifem, Rozewie ze słynną latarnią, a jeszcze dalej popularna Ustka.

Na wschód od Trójmiasta znajduje się kolejne niezwykłe miejsce – Mierzeja Wiślana, oddzielająca Zatokę Gdańską od Zalewu Wiślanego. Tutaj można odnaleźć chwilę wytchnienia w kameralnych nadmorskich kurortach, jak Kąty Rybackie, Sztutowo czy Mikoszewo, albo rozkoszować się plażami w bardziej znanych miejscowościach, jak Stegna i Krynica Morska. Nie można też zapomnieć o położonym kilkadziesiąt kilometrów od Gdańska Malborku, gdzie zwiedzać można największy w Polsce zamek, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI