Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

15 kwietnia 2019

Ośrodek psychoterapii Manawa

0 953

MANAWA to prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Nowym Folwarku koło Poznania. Jest to miejsce, w którym grono specjalistów pomaga pacjentom w walce z różnego typu nałogami i zaburzeniami psychicznymi, między innymi uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, hazardu. Ważnym obszarem działania jest też leczenie depresji i nerwic.

MANAWA to prywatny ośrodek leczenia uzależnień w Nowym Folwarku koło Poznania. Jest to miejsce, w którym grono specjalistów pomaga pacjentom w walce z różnego typu nałogami i zaburzeniami psychicznymi, między innymi uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, hazardu. Ważnym obszarem działania jest też leczenie depresji i nerwic.

Kilka słów o Manawie

Specjaliści z wieloletnim stażem i imponującą wiedzą służą pomocą w rozwiązywaniu wielu różnego typu problemów i są wielkim wsparciem w tym trudnym dla każdego pacjenta czasie. Do Manawy mogą zgłosić się pacjenci, którzy chcą zerwać z uzależnieniami, które niszczą ich życie.

POLECAMY

Leczenie uzależnień

W dzisiejszych czasach wiele osób, i to w szerokim przedziale wiekowym, walczy z różnego typu uzależnieniami – są to zarówno uzależnienia behawioralne, jak również uzależnienia od substancji chemicznych. W każdym przypadku niezbędna jest specjalistyczna pomoc i wsparcie, dzięki któremu chory wygra walkę o swoje zdrowie i życie.

 • Uzależnienia od substancji chemicznych

Uzależnienia od substancji chemicznych to uzależnienia od narkotyków, od leków, dopalaczy oraz alkoholu. W przypadku tego typu uzależnień pacjent musi przejść detoks organizmu. Detoks umożliwia oczyszczenie organizmu z toksyn, jakie nagromadziły się w nim na skutek długotrwałego spożywania wyżej wymienionych substancji.
Po zakończeniu detoksu alkoholowego lub narkotykowego nadchodzi czas na odpowiednio dobraną terapię. Uzależniony dzięki terapii w Manawie i własnej ciężkiej pracy może osiągnąć bardzo wiele – wygrać walkę o własne życie.

 • Uzależnienia behawioralne

Plagą dzisiejszych czasów są również uzależnienia behawioralne. Do takich uzależnień zaliczamy uzależnienie od hazardu, uzależnienie od telefonów komórkowych i Internetu, uzależnienie od zakupów czy ćwiczeń fizycznych. W takich przypadkach niezbędne jest rozpoczęcie terapii, która pomoże pozbyć się nałogu.

Leczenie depresji

Wiele problemów, na przykład nerwica, depresja, zaburzenia odżywiania, mają źródło w psychice. Odpowiednio dobrana terapia jest pierwszym krokiem w stronę normalnego życia. Leczenie depresji i innych zaburzeń to kolejny obszar działania Manawy.

Rodzaje terapii w Manawie

Specjaliści w Manawie, po zapoznaniu się z problemem pacjenta, ustalają optymalną drogę leczenia. W zależności od potrzeb możliwe są:

 • Terapia dzienna – chory przebywa w ośrodku kilka godzin dziennie, po zajęciach wraca do domu i do najbliższych.
 • Terapia stacjonarna – pacjent przebywa w ośrodku, dzięki czemu jest odizolowany od problemów życia codziennego oraz destrukcyjnego wpływu środowiska.
 • Terapia grupowa – pacjent poznaje osoby, które walczą z takimi samymi problemami.
 • Terapia indywidualna – odbywa się bez udziału osób trzecich, polega na rozmowie pacjenta z psychoterapeutą.
 • Terapia po terapii – to terapia przeprowadzana po zakończeniu standardowej terapii. Ma ona pomóc uzależnionym w odnalezieniu się w świecie bez nałogu, który do tej pory był ucieczką.

W ośrodku leczenia uzależnień Manawa przeprowadzane są również takie formy terapii jak:

 • Arteterapia
 • Trening kinezjologiczny
 • Muzykoterapia
 • RTZ – Racjonalna Terapia Zachowawcza
 • Terapia NLP
 • Terapia narracyjna
 • Terapia według filozofii Kaizen

Inne istotne informacje o Manawie

Wszyscy podopieczni mają zapewnione komfortowe warunki, w których mogą przemyśleć swoje życie i nabrać sił do działania. Regularne posiłki, dostosowane do preferencji żywieniowych spożywane wspólnie z innymi podopiecznymi sprzyjają integracji oraz sprawiają, że pacjent wypracowuje sobie rytm dnia. Przedstawiony ośrodek leczenia uzależnień otacza piękny ogród, który zachęca do spacerów.

Ponadto, Manawa pomaga w organizacji wygodnego transportu dla uzależnionego. Istnieje możliwość płatności w systemie ratalnym.

Ośrodek Psychoterapii Manawa
ul. Główna 28
62-300 Nowy Folwark (k. Poznania)

tel. 666 873 107
https://terapiamanawa.pl/

Przypisy