Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

4 stycznia 2019

Ośrodek Leczenia Uzależnień - kiedy się zdecydować? Jaki wybrać?

0 644

Decyzja o podjęciu leczenia jest dla wielu uzależnionych jeszcze większym i trudniejszym krokiem, niż samo przyznanie się do problemu. Często spowodowana jest sugestiami, a nawet błaganiem rodziny i najbliższych, a czasem przyczyną zgłoszenia się na terapię jest po prostu graniczna bezsilność.

Decyzja o podjęciu leczenia jest dla wielu uzależnionych jeszcze większym i trudniejszym krokiem, niż samo przyznanie się do problemu. Często spowodowana jest sugestiami, a nawet błaganiem rodziny i najbliższych, a czasem przyczyną zgłoszenia się na terapię jest po prostu graniczna bezsilność.

Ośrodek Leczenia Uzależnień to miejsce, do którego zgłaszają się przeróżne osoby, z ogromnych przedziałów wiekowych i wywodzące się z zupełnie różnych światów. Wszystkich łączy jednak to samo - skrępowanie, wstyd i niepewność, czy miejsce, do którego trafili, pomoże im w końcu odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Prawda jest taka, że sam wyjazd do Ośrodka nie jest wystarczający, bowiem terapia uzależnień to tak naprawdę dopiero początek trudnej drogi ku trzeźwości. Jednakże podjęcie leczenia w takim miejscu to ogromny krok, który daje uzależnionemu bardzo dużą szansę i pomoc tak skuteczną, jakiej nie otrzyma nigdzie indziej.

POLECAMY

Czy Ośrodek Leczenia Uzależnień to miejsce dla mnie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, kiedy należy zgłosić się na terapię. Warto jednak pamiętać o najważniejszym - terapia uzależnień to nie oznaka słabości, tylko - wręcz przeciwnie - ogromnej siły. Jeśli zatem borykasz się z problemem uzależnienia, podjęcie leczenia w Ośrodku Leczenia Uzależnień to znakomity sposób, by raz na zawsze z tym skończyć i rozpocząć nowe, szczęśliwe życie, pozbawione nałogów.

Chociaż Ośrodki Leczenia kojarzą się różnie, często bardzo negatywnie, w dzisiejszych czasach takie miejsca wyglądają zupełnie inaczej, niż wielu się wydaje. Współczesne terapie organizowane są w atmosferze zrozumienia, szacunku i współczucia. Nie ma tu ani odrobiny przymusu ze strony terapeutów - w wyniku wielu rozmów i warsztatów wypracujecie wspólną strategię wyjścia z nałogu, którą samodzielnie wprowadzisz w własne życie. W Ośrodku spotkasz osoby, które czują to samo co ty, mają podobne obawy i ten sam cel, dzięki czemu łatwiej będzie Ci spojrzeć na swój problem z innej perspektywy.

Jeśli wydawało Ci się, że Ośrodek Leczenia Uzależnień to obskurne miejsce, w którym poczujesz się poniżony, gorszy, czy nawet przegrany - ogromnie się mylisz. Wybór odpowiedniego ośrodka terapii to bardzo ważna decyzja, dlatego warto zapoznać się z ofertą różnego typu placówek, ale jednego możesz być pewny - wiele z tych propozycji zaskoczy Cię niezwykle pozytywnie. W zależności od Twoich oczekiwań i możliwości finansowych, możesz zgłosić się do refundowanej placówki publicznej, albo dyskretny wyjazd do do prywatnego ośrodka zlokalizowanego z dala od miejskiego zgiełku.

Prywatna terapia uzależnień to znakomity wybór, jeśli zależy Ci na dyskrecji, szybkim rozpoczęciu leczenia i krótkiej, ale bardzo skutecznej terapii w miejscu, w którym poczujesz się znów szczęśliwy. Jednym z miejsc, które wyróżnia się niezwykle atrakcyjną ofertą terapii jest Ośrodek Leczenia Uzależnień Ranczo Salemi założony przez Polaka na Sycylii i skierowany właśnie do Polaków poszukujących pomocy na najwyższym poziomie. Malownicze położenie pośród plantacji winogron, gajów oliwnych, w zaciszu sycylijskiej przyrody to jednak nie wszystko, co Ranczo Salemi ma do zaoferowania. Przede wszystkim miejsce to wyróżnia fakt, iż jest to pierwszy ośrodek, w którym łączona jest tradycyjna psychoterapia z elementami jogi i medytacji. Warto podkreślić, że praca z ciałem jest integralną częścią terapii, a instruktorzy dostępni są dla gości przez cały czas trwania pobytu w ośrodku. Jedną z ciekawych metod terapii, jaka została zastosowana w Ranczo Salemi, to także Animal Assisted Therapy, czyli terapia z udziałem zwierząt. Ponadto, oferując szereg dodatkowych aktywności (zajęć dodatkowych oraz wycieczek), prowadzący ośrodek kładą bardzo duży nacisk na to, by aktywizować osoby uzależnione, pomagając odnaleźć substytut nałogu, który będzie przynosił im radość po wyjściu z ośrodka (np. w postaci nowego hobby).

Prywatna terapia uzależnień - dlaczego jest bardziej skuteczna?

Dzięki tak kompleksowemu, autorskiemu planowi leczenia, terapia w ośrodku trwa dwa tygodnie i jest oceniana jako bardzo skuteczny punkt wyjścia na drodze ku trzeźwości. Do kadry należą najwyższej klasy, doświadczeni terapeuci, którzy na co dzień pracują w najlepszych ośrodkach leczenia w Polsce. Ze względu na swoją specyfikę, prywatna terapia uzależnień w Ośrodku prowadzonym przez Pawła Durakiewicza zwraca na siebie bardzo dużą uwagę i staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem wśród uzależnionych, którzy oczekują skutecznej terapii, w ciągu której będą czuli się dobrze w związku z podjętą decyzją. Pacjenci opuszczający ośrodek bardzo często wspominają, że przez cały okres pobytu czuli się niemal tak dobrze, jak we własnym domu, a ciepło, zrozumienie i szacunek, jakie ich otaczały, pozwoliły szybko rozstać się z nałogiem. Dodatkowo pobyt w tak pięknym miejscu, jakim jest Salemi na Sycylii, niezwykle sprzyja rekonwalescencji, gdyż tutaj przez cały rok świeci słońce, a pacjentów otacza wszechobecna zieleń i piękne widoki.Często goście Ośrodka myślą o przyjeździe podobnie jak o wakacjach, i chociaż część aktywności nieco przypomina urlop, to jednak przez każdy dzień pobytu pacjenci motywowani i angażowani są do ciężkiej pracy, której celem jest rozwiązanie swoich problemów i nauka nowego życia, bez ucieczki do uzależnienia. Dzięki tym wszystkim czynnikom, terapia uzależnień w Ranczo Salemi jest nieporównywalnie bardziej skuteczna, niż jedno godzinne, odbywające się zwykle raz w tygodniu wizyty u terapeuty w miejscu swojego zamieszkania.

Terapia uzależnień to zawsze dobre rozwiązanie

Pamiętaj, że nie ma czegoś takiego, jak stopień uzależnienia, który kwalifikowałby lub nie, do podjęcia leczenia w ośrodku. Jeśli czujesz, że masz problem związany z alkoholem, narkotykami czy hazardem, najlepszą chwilą do podjęcia decyzji o leczeniu jest właśnie ten moment. Jeśli jednak wciąż masz wątpliwości, zawsze możesz skontaktować się z wybranym ośrodkiem, nim zapiszesz się na terapię i spakujesz walizki. Terapeuci z pewnością rozwieją Twoje obawy i pomogą przygotować się do podjęcia tej trudnej decyzji, której konsekwencją będzie to, co najlepsze - zdrowe, szczęśliwe życie bez uzależnienia.

Przypisy