Ochoty na pieprzoty

Rodzina i związki Praktycznie

On zawsze ma ochotę na seks, a ona mogłaby się bez tego obejść? Jaką pozycję woli on, a w jakiej bezpieczniej czuje się ona? Czego oczekują w łóżku kobiety, a na co mają ochotę mężczyźni? Oto fakty i mity.

Czego pragnie on

1. Mężczyzna potrzebuje więcej seksu niż kobieta?

Mit! Potrzeba seksu jest u mężczyzn różna w zależności od etapu życia. Tuż po okresie dojrzewania siła biologicznego popędu jest w dużej mierze uwarunkowana obecnością testosteronu. U mężczyzn poziom testosteronu jest wyższy, bowiem jądra produkują go znacznie więcej niż jajniki i nadnercza u kobiet – wysoki poziom testosteronu wpływa na gotowość do częstszej aktywności seksualnej. Kobiety dojrzewają nieco dłużej do biologiczno-seksualnej gotowości, która zresztą nie jest determinowana wyłącznie biologicznie. Wpływa na nią również sposób, w jaki kobieta została wychowana. W trakcie tego procesu zachowania seksualne zostają podporządkowane określonym kryteriom obowiązującym w danej społeczności lub środowisku. Kobieta musi dopiero odkryć, czym jest dla niej seksualność i na to potrzebuje nieco czasu, ale to wcale nie oznacza, że kobiety pragną mniej seksu niż mężczyźni – a bywa, że kobieta dojrzała, w pełni swojej seksualności, chce kochać się o wiele częściej niż jej partner.

2. Im krótsza gra wstępna, tym lepiej?
Fakt – z punktu widzenia mężczyzn. Niedoświadczony, egocentryczny kochanek, nastawiony tylko na własne potrzeby, dąży do jak najszybszej penetracji – w ten sposób wyraża swoje pożądanie. Wytrawny kochanek doskonale zdaje sobie sprawę, jak wielkie znaczenie dla rozbudzenia kobiety ma właśnie gra wstępna. Wie, że wprowadzenie kobiety na odpowiedni poziom napięcia seksualnego zwraca się potem z nawiązką, bo pobudzona partnerka jest aktywna i skora do seksualnej ekspresji, czasami zadziwiając nawet samą siebie.

3. Najlepsza partnerka to uległa partnerka?
Mit. Wiąże się z przekonaniem, że mężczyzna musi być zdobywcą, stroną aktywną, a kobieta ma mu się poddać. Ta patriarchalna idea jest obecna od wieków w różnych kulturach. Dla mężczyzn, którzy mają kłopoty z budowaniem relacji z kobietami, taka sytuacja jest najprostsza, bo nie wymaga od nich wysiłku intelektualnego, emocjonalnego. Oni boją się partnerek, które potrafią mówić wprost o swoich oczekiwaniach i są – według nich – zbyt aktywne w sypialni. Szukają zatem kobiet uległych, biernych, bo tylko przy takich czują się silni. Dla mężczyzn, którzy cenią sobie w życiu partnerstwo i aktywność kobiet, uległa kobieta nie jest atrakcyjnym obiektem seksualnym. Dobieramy się na zasadzie swoich możliwości i potrzeb, o ile mamy ich świadomość. Zatem mężczyzna dominujący szuka uległej partnerki, ponieważ z inną nie będzie mu się układało. Mężczyzna partnerski szuka kobiety partnerskiej, a uległy – dominującej, bo tylko z taką poczuje pełnię. Pod względem seksualności jesteśmy bardzo zróżnicowani. Ci, którzy potrzebują poczucia dominacji nad kobietą, nie stanowią większości.

4. Mężczyzna najczęściej kocha się w pozycji „...

Ten artykuł jest dostępny tylko dla zarejestrowanych użytkowników.

Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się.

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI