Nowoczesne parterowe domy - dlaczego to się opłaca?

Materiały PR

O domach parterowych powiedziano już wiele, natomiast warto nieco bardziej skupić się na ich nowoczesnej wersji. Obecnie trend ten jest bardzo popularny wśród osób, które decydują się na budowę własnego lokum. Co warto na ten temat wiedzieć?

Dbałość o otoczenie

Dla wielu osób nie bez znaczenia jest to, w jakim otoczeniu mieszkają. Jeśli przyszłym inwestorem kieruje chęć osiedlenia się w pięknym miejscu, to warto zadbać o to, aby swoją obecnością nie przyczynić się do obniżenia walorów danego krajobrazu. Źle wybrany projekt domu może być właśnie taką negatywną ingerencją, która sprawi, że dane miejsce nie będzie prezentowało się tak dobrze, jak wcześniej. Aby uniknąć budynku niedopasowanego do otoczenia, warto wziąć pod uwagę projekty domów parterowych. Okażą się one bardzo dobrą alternatywą dla dużych, wysokich, nadmiernie rozbudowanych budynków. A co ważne, wcale nie muszą być one nudne.

POLECAMY

Niebanalna aranżacja i wiele możliwości

Niektórym osobom wydaje się, że domy parterowe są nie dość ciekawym wyborem. Fakt, są rozbudowane na jednym poziomie, lecz można je wygodnie i stylowo zaaranżować. Warto sprawdzić trendy w urządzaniu wnętrz w 2018. Przy okazji, przyglądając się aktualnościom, znaleźć można wiele ciekawych rozwiązań, które będą inspiracją nie tylko, gdy chodzi o aranżację wnętrz, ale też wygląd całego budynku. W końcu to, jak prezentuje się dom na zewnątrz, jest ważne dla każdego inwestora. Natomiast osoby, które mają trudność w podjęciu decyzji, w jaki sposób urządzić swoje lokum, mogą wybrać opcję z gotową aranżacją. Dzięki temu będzie można wprowadzić się szybciej do całkowicie urządzonego domu.

Modny i ekonomiczny minimalizm

Warto przeanalizować wybór nowoczesnego domu parterowego, który odznacza się stylowym minimalizmem. Prosta bryła budynku jest tańsza w budowie niż ta o wyszukanych kształtach. To samo dotyczy dachu. Im mniej skomplikowana więźba dachowa, tym niższy koszt wykonania. Nowoczesny minimalizm to mniej detali architektonicznych, które także dodatkowo uszczuplają portfel inwestora. Natomiast przy okazji oszczędności, należy wspomnieć także o tym, że prosty dom oraz dach, to mniejsza ilość mostków termicznych, przez które niepotrzebnie ulatuje ciepłe powietrze. Zdecydowanie łatwiej jest w takim budynku wcielić w życie energooszczędne rozwiązania, o których warto pomyśleć decydując się na taką inwestycję.

Dobry wybór na przyszłość

Budowa domu jednorodzinnego to w wielu przypadkach projekt, którego realizacja zajmie lata. Często jest to lokum, w którym planuje się mieszkać już do końca życia. Dlatego warto pomyśleć o tym, aby to wymarzone przedsięwzięcie nie stało się utrapieniem na starość. W przypadku domu parterowego dużym udogodnieniem jest to, że cała przestrzeń rozmieszczona jest na jednym poziomie. Brak schodów w domu to duże udogodnienie dla osób starszych. Zatem tak zwana parterówka będzie dobrym rozwiązaniem na przyszłość.

Projektów gotowych domów jest bardzo dużo. Tych parterowych również. Na pewno warto przyjrzeć się dobrze różnym rozwiązaniom, aby wybrać dla siebie to najlepsze. Ważne, żeby nie kierować się tylko walorami estetycznymi, ale także praktycznymi, które mają wpływ na codzienne funkcjonowanie i wygodę. Dodatkowo nie można zapominać o jak najlepszym wkomponowaniu budynku w otoczenie, aby nie zaburzyć istniejącego ładu, a jednocześnie wykorzystać cały potencjał działki.

Przypisy