Niebo dla złodziejek - dwa lata do trzydziestki. Premiera niezwykłej płyty!

Materiały PR

NIEBO DLA ZŁODZIEJEK to piąta, jubileuszowa płyta Joanny Lewandowskiej. Premiera odbyła się 13 kwietnia.

NIEBO DLA ZŁODZIEJEK to piąta, jubileuszowa płyta Joanny Lewandowskiej. Jej tytuł powstał w czasie wywiadu z wieloletnim redaktorem Polskiego Radia – Zbigniewem Krajewskim i nawiązuje do humorystycznego sformułowania, którym określają ją inni artyści oraz słuchacze: „złodziejka piosenek”.

POLECAMY

Ona sama potwierdza, że wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, zwłaszcza męskich, przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Interpretacje Joanny, nadają starym piosenkom całkiem nowe życie. Swym potężnym głosem, aranżacjami i głębią przekazu porusza każdą publiczność. Czasem mówi o sobie, że jest kameleonem, ale zmienia nie kolory ale nastroje i emocje. W zależności od miejsca i słuchaczy uderza w odpowiednie struny, aby dotrzeć do ich serc. Spaja ona dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu. Pojazzja - mariaż tych dwóch sfer otwiera nowe spojrzenie na pozornie znane piosenki.

Na płytę składać się będą zarówno piosenki skradzione jak i nowe. Te skradzione Agnieszce Osieckiej, Zbigniewowi Wodeckiemu, Andrzejowi Zausze czy zespołowi Sztywny Pal Azji to ikony polskiej piosenki takie jak „Uciekaj moje serce”, „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Wymyśliłem Ciebie”, czy „Wieża radości, wieża samotności”. Joanna zaśpiewa też piosenki napisane specjalnie dla niej. Wśród premier wykona m.in. utwór tytułowy „ Niebo dla złodziejek” pióra Marka Bartkowicza do własnej muzyki a także „Golgotę” Jana Wołka do muzyki norweskiego kompozytora Espena Leitena czy „Dojrzewanie” z tekstem Marii Guzy i muzyką Pawła Stankiewicza.

Artystce towarzyszyć będzie trio muzyczne wybitnych instrumentalistów i kompozytorów w składzie:

  • Paweł Stankiewicz - gitary,
  • Bartłomiej Krauz – akordeon
  • Robert Siwak – Instrumenty perkusyjne.

Płyta jest dostępna w sklepach Empik, Merlin.pl, Bonito.pl i Allegro.

http://soundline.biz/JoannaLewandowskaNiebodlazlodziejek/

http://www.empik.com/niebo-dla-zlodziejek-lewandowska-joanna,p1198135105,muzyka-p

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI