Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

3 sierpnia 2018

Modna sypialnia – czego nie może w niej zabraknąć?

28

Modna sypialnia pozornie wydawać się może fanaberią dostępną tylko nielicznym. W końcu to pomieszczenie, które nie musi błyszczeć ze względu na swoje ukrycie przed wzrokiem gości.

W praktyce okazuje się jednak, że w dobrze zaaranżowanej, idącej wespół z najnowszymi trendami sypialni śpi się po prostu lepiej. Jak zatem urządzić pomieszczenie sypialne tak, by było ono jednocześnie modne i komfortowe?

Minimalizm do lamusa

Zgodnie z najnowszymi trendami w dziedzinie aranżacji sypialni, do lamusa odchodzą – i to zdecydowanym krokiem – ultraminimalistyczne pomysły opierające się na stosowaniu przede wszystkim gładkich faktur, geometrycznych kształtów mebli i jasnych, szpitalnych barw. Pomieszczenie zaaranżowane na wzór laboratorium, chociaż być może funkcjonalne, na dłuższą metę okazało się jednak zbyt zimne, by czuć się w nim naprawdę przytulnie – a przecież o to chodzi w sypialni.

Dobrym przykładem będą tu pomysły dostępne na stronie https://domar.pl/kategorie/sypialnia/, jednocześnie komfortowe i estetyczne.

Filozofia – tak, katalogi – nie

Z drugiej strony w ostatnich latach mieliśmy do czynienia z popularnymi „filozofiami wnętrzarskimi”, dzięki którym Polacy poznali tak zawikłane wyrazy, jak hygge i wabi-sabi. Ci bardziej ambitni być może słyszeli również o gaelickim cosagach. Wszystkie te style do Polski dotarły jednak za sprawą magazynów aranżacyjnych i katalogów meblarskich, na których to kartach siłą rzeczy przedstawiane one były w maksymalnie wyidealizowanej, niekiedy wręcz karykaturalnej formie. Idealny porządek, doskonale dobrana pościel i świeże kwiaty w efektownym wazonie – tego również nie musimy się w tym sezonie obawiać.

Naturalny nieład

Nie znaczy to jednak, że w tym roku...

Dalsza część jest dostępna dla użytkowników z wykupionym planem

Przypisy