Czy to ten jedyny/ta jedyna?

Rodzina i związki Praktycznie

Co jest najważniejsze w małżeństwie? Dr Karl Pillemer, socjolog z Cornell University pytał o to seniorów, którzy przez kilkadziesiąt lat byli związani z tymi samymi partnerami. Czego dowiedział się badacz?

 

 

Socjolog dr Karl Pillemer z Cornell University przeprowadzał szeroko zakrojone badania na temat mądrości starszych pokoleń. Kiedy zapytał młodych ludzi (urodzonych w latach 80. i później) o co chcieliby zapytać starszych, najczęściej padało to pytanie: Skąd mam wiedzieć czy to ta jedyna/ ten jedyny? Pillemer nie zawiódł i setki starszych osób pytał jak poznać, że to miłość życia. Na podstawie ich wypowiedzi stworzył krótki, złożony z trzech pytań test:

POLECAMY

1. Czy możemy być przyjaciółmi? Jeśli zapytasz ludzi z dużym stażem małżeńskim jaki jest sekret szczęśliwego małżeństwa, zapewne odpowiedzą „ożeniłem się z moją najlepsza przyjaciółką”, „wyszłam za najlepszego przyjaciela”. Podobnie, gdy zapytać ludzi, którym lata temu nie powiodło się w miłości często można usłyszeć: „Byliśmy cudownymi kochankami, ale nig...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI