Lato w mieście

Otwarty dostęp Materiały PR

Tęskniąc za rozrywką i wydarzeniami kulturalnymi, w których z powodu pandemii nie uczestniczyliśmy już bardzo długo, z nadzieją czekaliśmy na otwarcie kin, muzeów, teatrów, czy centrów nauki. Teraz, kiedy nic nie stoi już na przeszkodzie, możemy korzystać do woli i czerpać pełnymi garściami z tego, co nam oferują. Poniżej prezentujemy propozycje na interesujące spędzenie letniego popołudnia.

Najnowszy film François Ozona od 25 czerwca w kinach

Namiętny romans na malowniczym francuskim wybrzeżu, pośród klimatycznych lat 80. ubiegłego wieku – w tle wybrzmiewają hity The Cure i Roda Stewarta. LATO ’85, najnowszy film François Ozona, ukazuje jak między dwoma nastolatkami wybucha uczucie, które szybko i tragicznie się zakończy.
Szesnastoletni Alexis właśnie przeprowadził się z rodzicami do Normandii. Ma literacki talent, ciekawość świata i obsesję na punkcie śmierci. Gdy pewnego dnia wypłynie za daleko na swojej łódce, uratuje go posągowo piękny i pewny siebie David. Alexis traci dla niego głowę, ale ich szczęście nie potrwa długo… i skończy się na sali sądowej.
W tej nastrojowej opowieści o dojrzewaniu mistrz Ozon (Basen, 8 kobiet, Młoda i piękna) przeplata wątek romantyczny z kryminalnym, podsycając tajemnicę i skalę młodzieńczych emocji. Klimat filmu tworzą perfekcyjnie odtworzone lata 80. ubiegłego wieku – idealnie dobrane stroje i ścieżka dźwiękowa, za którą odpowiada Jean-Benoit Dunckel (połówka duetu Air). Scenariusz luźno oparto na powieści Aidana Chambersa Dance on My Grave.
W kinach od 25 czerwca! Więcej informacji na https://www.againstgravity.pl/
 

POLECAMY


Spektakl Dziewczyna z pociągu w warszawskim Och-Teatrze

Zupełnie nowy gatunek teatralny, nigdy wcześniej nie prezentowany w Och-Teatrze. 
Adaptacja słynnego thrillera psychologicznego, stworzona przez Rachel Wagstaff i Duncana Abela na podstawie powieści Pauli Hawkins oraz filmu wytwórni DreamWorks.
Książka, sprzedana w milionach egzemplarzy, przez wiele tygodni utrzymywała się na pierwszym miejscu listy bestsellerów dziennika „The New York Times”.
Załamana rozwodem Rachel spędza dnie na fantazjach o pięknej parze mieszkającej w domu, który codziennie mija jadąc pociągiem. Pewnego ranka zobaczy tam coś, co wywróci jej życie do góry nogami. Rachel będzie zmuszona zmierzyć się z makabryczną tajemnicą, której rozwiązanie może okazać się ponad jej siły.
W spektaklu grają: Marta Ścisłowicz, Agata Wątróbska, Anna Smołowik, Leszek Lichota, Janusz Chabior, Krzysztof Czeczot oraz Cezary Żak. Spektakl w reżyserii Cezarego Żaka.
Czas trwania to 110 minut. Najbliższe spektakle 12, 13 i 14 lipca na dużej scenie Och-Teatru.
Więcej informacji na https://ochteatr.com.pl
 


Hydropolis - Wszystko o H2O

Hydropolis to unikatowe Centrum Edukacji Ekologicznej, które łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą. Skupia się na procesach, w których bierze udział woda – niezwykła substancja, z którą każdy z nas styka się na co dzień, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z jej istoty.
Zgromadzone tu technologie multimedialne, interaktywne instalacje, wierne repliki i modele oraz bogate w informacje ekrany dotykowe służą jednemu celowi: ukazaniu wody z różnych, fascynujących perspektyw.
Wrocławskie centrum wiedzy o wodzie składa się z dziewięciu stref tematycznych, w których można m.in. zobaczyć najdłuższą w Europie drukarkę wodną, wejść do legendarnego batyskafu Trieste, podziwiać najdokładniejszą na świecie akrylową kopię rzeźby biblijnego Dawida, odkryć Wrocław z lotu ptaka na nowocześniej makiecie oraz samodzielnie sprawdzić zasady działania najważniejszych starożytnych wynalazków wodnych.
Wszystko zaczyna się od wody!
Zajrzyj na https://hydropolis.pl/  i zarezerwuj bilety już dziś.
 


Siedem sekund wieczności w Teatrze Polonia

Potrzeba było dokładnie siedmiu sekund, żeby Hedwig Kiesler – znana światu jako Hedy Lamarr – stała się jedną z najbardziej kontrowersyjnych kobiet w historii kina. W filmie EKSTAZA Gustava Machatego z 1933 roku zagrała kilka znaczących nagich scen. Aktorce zawdzięczamy jednak nie tylko artystyczny i obyczajowy przełom, ale także liczne wynalazki, m.in. tabletkę musującą o smaku Coca-Coli czy technologię wykorzystywaną w wielu protokołach komunikacyjnych – w tym GPS, Bluetooth, Wi-Fi).
Monodram SIEDEM SEKUND WIECZNOŚCI Petera Turriniego  w reżyserii Piotra Szalszy jest jednak o wiele bardziej złożony niż prosta opowieść biograficzna o losach hollywoodzkiej gwiazdy – to historia o mechanizmach sławy, marzeniach o wiecznej młodości, o przemocy w świecie filmu i polityki, wreszcie o ucieczce od przeszłości i traum wojennych. W roli Hedy Lamarr – aktorka i wokalistka Joanna Liszowska, której muzycznie na scenie towarzyszy Jerzy Kluzowicz.
Czas trwania to 90 minut. Kolejne spektakle 5 i 6 lipca na Dużej Scenie Teatry Polonia
Więcej informacji na https://teatrpolonia.pl/
 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI