Jesteś ważny, Pinku! - przeczytaj fragment książki!

Otwarty dostęp

― Cześć, jestem Pink!

POLECAMY

― Cześć, Pinku. Kim jesteś?

― Nie wiem.

― Jak to nie wiesz? Zastanów się chwilkę.

― Jestem taki jak wszyscy.

― Nie, jesteś unikalny.


Ty też jesteś unikalny, wiesz? Każdy z nas jest. Takiego drugiego Ciebie nie ma nigdzie na świecie. Dlatego jesteś jedyny i niepowtarzalny. Co nie znaczy, że idealny. Masz zalety i wady. Każdy z nas je ma. To one nas budują. One sprawiają, że jesteśmy wartościowi tacy, jacy jesteśmy. Tak jak Pink — Twój nowy przyjaciel.

Pink to mały stwór, który wciąż rośnie. Jest trochę nieśmiały i nie zawsze pewien, czy to, co myśli i czuje, jest dobre. Boi się swoich słabych stron, bo jeszcze nie wie, że powinien je zaakceptować. Zastanawia się, czy jest tak samo ważny jak inni. Obserwuje siebie i stara się ze sobą zaprzyjaźnić.

Pomóż Pinkowi uwierzyć w siebie, a wtedy on pomoże Ci zrobić to samo!

Przeczytaj fragment książki


Autorki o książce:

Wierzymy, że bycie osobą świadomą swojej wartości pozytywnie wpływa na dorosłe życie.
Dodaje odwagi w podejmowaniu wyzwań, podnosi jakość życia i polepsza relacje z innymi, a także sprawia, że czujemy się ze sobą dobrze. To świetna baza startowa. Dlatego stworzyłyśmy książkę dla dzieci i ich rodziców.

Jej głównym celem jest poznanie i zaakceptowanie siebie oraz wzmocnienie poczucia swojej wartości.
To dla dzieci. A dla rodziców? Dla rodziców może być źródłem inspiracji, jak rozmawiać ze swoimi dziećmi, aby je wzmacniać i wspierać w codziennych zmaganiach.

„Chcemy powiedzieć dzieciom, że każde z nich jest wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju, ale nie idealne. I to jest w porządku. Bo budują nas mocne, ale też słabe strony. Dobrze jest je poznać, bo to pierwszy krok do akceptacji siebie takimi, jakimi jesteśmy” ― mówią autorki.

„Chcemy też, żeby dzieci wiedziały, że są ważne tak samo jak inni i tak samo jak inni mają prawo do radości, zabawy, szczęścia. I że powinny być także ważne dla siebie samych, zaprzyjaźnić się ze sobą, traktować siebie z szacunkiem, jak najlepszego przyjaciela. Bo będą ze sobą przez całe życie” ― dodają.

Rodzice o książce:

„Mądra bajka ucząca poruszać się w skomplikowanym świecie relacji międzyludzkich. Lekcja pewności siebie i odwagi bycia sobą”.

 „Akurat mamy takie problemy wychowawcze. Szkoła w Polsce zabija indywidualizm. Siedmioletniej dziewczynce zaczyna się wydawać, że jest dziwna ― ocenia innych, porównuje się z nimi itp. Takie książki są potrzebne”.

„Trudne sprawy przekazane w prosty sposób ― wielki plus!”
 

Biogramy autorek:

Urszula Młodnicka - ukończyła psychologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest autorką scenariuszy zajęć oraz warsztatów kreatywnych i rozwojowych dla dzieci. Ma dwie córki, które sprawiają jej dużo radości na co dzień. Wierzy w siebie. Wreszcie.

Agnieszka Waligóra  - ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Od kilkunastu lat mieszka i pracuje jako grafik we Włoszech. Mama dwóch wspaniałych dziewczynek, z których jest dumna. W końcu robi to, o czym marzyła od najmłodszych lat ― ilustruje książki dla dzieci.


Informacje szczegółowe o książce:

Data premiery: 25 sierpnia 2020

Liczba stron: 136

Numer wydania: I

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://sensus.pl/ksiazki/jestes-wazny-pinku-ksiazka-o-poczuciu-wlasnej-wartosci-dla-dzieci-i-dla-rodzicow-troche-tez-urszula-mlodnicka-kornas-agnieszka-magdalena-wali,ksidzi.htm#format/d

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI