Jedzenie emocjonalne i inne podjadania – przeczytaj fragment książki!

Otwarty dostęp

Jedzenie to konieczność ― bez energii, którą nam daje, nie przeżyjemy. Jest jednak czymś znacznie ważniejszym niż tylko naturalnym sposobem na dostarczenie sobie paliwa. Z jedzenia czerpiemy przyjemność, celebrujemy je i potrafimy się nim delektować. Niestety, bywa ono także niebezpieczne ― usidleni przez marketing, ale też przez własne, utrwalane latami złe nawyki żywieniowe, sami wyrządzamy sobie krzywdę, nieodpowiednio się odżywiając. Tyjemy, chorujemy, cierpimy z powodu niedoboru witamin i minerałów. Albo wpadamy w pułapkę kompulsywnego odchudzania lub tak restrykcyjnie przestrzegamy reguł zdrowego odżywania, aż… staje się ono niezdrową obsesją.

To nie jest kolejna pozycja poświęcona cudownej, jedynie słusznej i skutecznej diecie. To książka o jedzeniu, o naszych z nim relacjach, często niełatwych, a także o mechanizmach powodujących, że pielęgnujemy szkodliwe nawyki żywieniowe, nawet jeżeli wiemy, że są dla nas złe. Zrozumienie przyczyn, dla których zachowujemy się przy stole czy w sklepie tak, a nie inaczej, stanowi punkt wyjścia do tego, by na nowo poczuć smak życia ― harmonijnego, zrównoważonego, pełnego dobrych emocji. Jak podkreślają autorki, nie ma tu prostych rad czy kilkunastu punktów z zadaniami do wykonania, książka z założenia bowiem ma być źródłem inspiracji, dodać odwagi do wejścia na drogę mądrej zmiany.

POLECAMY

W książce m.in.:

 • Żywieniowe obsesje i kulinarni terroryści. Jak jeść, żeby nie zwariować?
   
 • Po drugiej stronie lustra. Głód, nasycenie, apetyt
   
 • Matka chorób. Otyłość - nowa normalność
   
 • Co sprawia, że tyjemy. Marketing otyłości
   
 • Tak zwana zdrowa żywność. Jak kupić zdrowie?
   
 • Cały ten cukier. Nie krzepi!
   
 • Sabotażyści zdrowej zmiany. Nie chcę, żeby ci się udało!

Fragment książki

O autorkach:

Marta Pawłowska ― specjalistka zdrowego żywienia, coach ze specjalizacją w zakresie zdrowia rodziny. Pasjonują ją relacje człowieka z jedzeniem. Przeprowadziła dziewięć edycji pierwszych w Polsce autorskich warsztatów poświęconych jedzeniu emocjonalnemu ― „Ja i jedzenie: karmię ciało czy zatykam duszę?”.

Joanna Derda ― dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem. Szczególnie interesuje się problematyką zdrowego jedzenia i ― szerzej ― zdrowego życia, w tym równowagi między ciałem i duszą.

Informacje szczegółowe o książce:

Data premiery: 1.09.2021

Format: 140 x 208

Oprawa: miękka

Wydawca: Wydawnictwo Sensus

Link do strony, gdzie można kupić książkę: https://sensus.pl/ksiazki/jedzenie-emocjonalne-i-inne-podjadania-jak-poprawic-swoje-relacje-z-jedzeniem-joanna-derda-marta-pawlowska,jedzem.htm#format/d

Przypisy

  POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI