Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

27 września 2018

Jak zacząć przygodę z obróbką drewna?

0 819


Rzeźbienie w drewnie to wyjątkowe zajęcie, które wbrew pozorom nie wymaga specjalnego przygotowania poprzez ukończenie kierunkowych szkół.

Dopasowanie odpowiednich narzędzi ręcznych do twardości drewna i pokłady cierpliwości pomogą w uzyskaniu pierwszych rękodzieł, które być może w przyszłości okażą się sposobem na rozkręcenie własnego biznesu. Mimo iż umiejętności manualne są istotne, to nie musisz mieć duszy artysty, by zacząć swoją przygodę z obróbką drewna. Dzięki temu zajęciu, które być może stanie się Twoją nową pasją, możesz zrelaksować się, odpocząć i po prostu czerpać satysfakcję z własnoręcznego przygotowania gotowego dzieła. Zdradzimy od czego zacząć!

Praca z drewnem kojarzona jest z powrotem do natury. Obcowanie z tym surowcem naturalnym pomaga w wyciszeniu się, oderwaniu od codziennych obowiązków i zaangażowaniu w tworzenie czegoś osobistego i “naszego”. Wkładamy więc w pracę z drewnem emocje, poświęcamy czas i dbamy o detale. Śmiało można jednak stwierdzić, że nie jest to stracony czas i miłość odwzajemniona, ponieważ z drewna można wyczarować naprawdę cuda!

POLECAMY

Od czego zacząć? Od podstaw i wsparcia w postaci np. samouczka rzeźbiarskiego. Później będzie już... tylko łatwiej!

Dlaczego warto wybrać samouczki rzeźbiarskie?

Przygotowane zestawy pozwolą Ci się skupić na konkretnym działaniu bez konieczności studiowania dostępnych możliwości i technik obróbki. Elementy zestawu są skonstruowane w taki sposób, by seria samouczków rzeźbiarskich zapoznała Cię z podstawowymi działaniami na drewnie. To ty narzucasz tempo i czas pracy, dlatego nie będziesz odczuwać nieprzyjemnej presji i braków w umiejętnościach.

Dla kogo jest rzeźbienie w drewnie? Tak naprawdę dla każdego, kto chce odkryć nową pasję i rozwijać zdolności manualne.
Pierwszy kontakt z obróbką drewna nie powinien budzić niepokoju, ale fascynację, kiedy to powstają piękne elementy z surowca. Zestaw jest bardzo lekki i poręczny, dlatego bez problemu możesz go zabrać wszędzie tam, gdzie chcesz się zrelaksować i obcować z naturalnym pięknem rękodzieła.

Samouczek rzeźbiarski zespołu dluta.pl został przygotowany z myślą o osobach mających podstawowe umiejętności i tych, którzy w szybki sposób chcieliby wykonać konkretny produkt bez konieczności sprowadzania surowca bezpośrednio z tartaku. Pomysł i wykonanie pochodzi wprost od pasjonatek obróbki drewna, które skutecznie przełamują utarte schematy. Ciężkie prace w branży stolarskiej być może są kojarzone z męskim zajęciem, ale i kobiety mogą rozpocząć swoją przygodę z obróbką drewna, czego gotowe samouczki są najlepszym przykładem.

Obróbka w drewnie – poznaj wiele możliwości 


Obróbka drewna to nie tylko wyrób mebli czy wykonywanie skomplikowanych prac stolarskich. Wiele osób wykonujących rękodzieło skupia się na rzeźbieniu, skrawaniu, czy konstruowaniu miniaturowych modeli. Wszystko zależy od chęci, zaangażowania, czasu poświęconego na zgłębianie kolejnych technik w obróbce drewna, które przynoszą niezwykłą satysfakcję.

Przypisy