Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

16 października 2018

Jak stworzyć strefę relaksu w pokoju dziennym?

0 389


Pokój dzienny to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Nie bez przyczyny to właśnie tutaj i w sypialni urządza się tzw. strefy relaksu. Salon spełniający taką funkcję musi być odpowiednio zaaranżowany. Znaczenie mają zarówno meble, oświetlenie, jak i sposób ich rozmieszczenia. Oto kilka wskazówek, dzięki którym stworzysz oazę spokoju i wypoczynku w swoim domu.


Pokój dzienny to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu. Nie bez przyczyny to właśnie tutaj i w sypialni urządza się tzw. strefy relaksu. Salon spełniający taką funkcję musi być odpowiednio zaaranżowany. Znaczenie mają zarówno meble, oświetlenie, jak i sposób ich rozmieszczenia. Oto kilka wskazówek, dzięki którym stworzysz oazę spokoju i wypoczynku w swoim domu.

Pierwszą kwestią jest kolorystyka. Barwy ścian i podłóg mają ogromne znaczenie. To one będą wpływać na nasze samopoczucie i odbiór pomieszczenia. Zadecydują o tym, czy wyda się nam ponure, przytulne, duże, czy małe. W przypadku niewielkiego i średniego metrażu warto celować w odcienie jasne, neutralne, związane z naturą. W salonie idealnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju beże, biel, kolory kremowe, delikatne szarości i pastele. Gdy chcemy optycznie powiększyć przestrzeń, powinniśmy wybierać wyłącznie jasne barwy. Za to, jeżeli zależy nam na brązowych lub czarnych meblach, zastosujmy zasadę kontrastu. Niech podłogi i ściany będą dostatecznie jasne, aby ciemne wyposażenie nie przytłoczyło całego wnętrza.

Kolejnym ważnym elementem są właśnie meble. Mają bezpośredni wpływ na nasz komfort i wygodę. Muszą być spójne ze stylem całego mieszkania. To, co lubimy, w jakim stylu gustujemy, możemy podkreślić, wybierając odpowiednie wyposażenie. Jeżeli zależy nam na oryginalności, znajdźmy odpowiedni sklep z meblami. Najlepiej szukać ofert w Internecie. Firmy działające online częściej niż stacjonarne oferują ogromny wybór designerskich produktów. Możemy znaleźć sklepy zapewniające darmową dostawę, wysoką jakość i bardzo korzystne ceny. Dlatego nie warto skupiać się wyłącznie na tym, co dostępne w popularnych sieciówkach.

POLECAMY

Odpowiednie wyposażenie i rozproszone światło

Najważniejszy mebel w każdym salonie to oczywiście kanapa. Jednym z najbardziej komfortowych rozwiązań, cieszących się powodzeniem w ostatnich latach, są kanapy narożne. Zwykle posiadają wygodny szezlong, na którym rozłożymy nogi. W przypadku małego metrażu lepiej nie zawalać dodatkowo przestrzeni zbyt dużym meblem. Zamiast dużej kanapy, powinniśmy wybrać minimalistyczną sofę. W niektórych sklepach znajdziemy też małe narożniki, które skutecznie zastąpią np. pufy czy fotele, zapewniając większą liczbę miejsc do siedzenia. W tym przypadku najważniejsza jest nasza wygoda. Decydując się na zestaw wypoczynkowy, weźmy pod uwagę liczbę domowników oraz nasze osobiste preferencje (czy wolimy przytulność, czy może nowoczesny minimalizm).

Ostatni istotny element każdego salonu to oświetlenie. Powinno być odpowiednio rozproszone. Dlatego w pokoju dziennym umieszczamy zarówno lampę sufitową, jak i oprawy dodatkowe. Ich zadaniem jest podzielenie pomieszczenia na strefy. Jedna z opraw dodatkowych musi znaleźć się w okolicy kanapy lub telewizora. Możemy wybierać pomiędzy lampami stojącymi, kinkietami, lub LED-ami. Na nasz umysł najbardziej relaksująco oddziałują żarówki rzucające ciepłe światło, zbliżone do naturalnego. Takie rozmieszczenie lamp będzie przydatne w trakcie czytania, oglądania telewizji, czy przy pracy na komputerze. Dodatkowe oprawy pozwolą też na stworzenie przyjemnego, nastrojowego klimatu w razie romantycznego wieczoru we dwoje, lub podczas imprezy ze znajomymi.


Przypisy