Dołącz do czytelników
Brak wyników

Materiały PR

22 sierpnia 2019

Jak sprawić, by przerwy w szkole były ciekawe – gry podwórkowe i korytarzowe

0 1246

Jak sprawić, aby czas wolny dzieci podczas przerw szkolnych był ciekawy? Aby dzieci zamiast nudy mogły cieszyć się dobrą i bezpieczną zabawą? Wielu dyrektorów placówek edukacyjnych szuka idealnego pomysłu na aktywizację dzieci. Odpowiedzią na ten dylemat są gry podwórkowe i korytarzowe, a także miasteczka ruchu drogowego dla starszaków.

Jak wykorzystać przestrzeń szkolną w sposób kreatywny

Tu z pomocą przychodzą właśnie gry podwórkowe i korytarzowe. Szkoły dysponują wieloma powierzchniami w szkole, które można zagospodarować tak, by dzieci miały z nich wiele radości. Chodniki przed szkołami, place zabaw, boiska i niezliczona liczba metrów kwadratowych korytarzy. Najlepszą formą nauki jest zabawa, dzięki niej dzieci przyswajają wiedzę szybciej i skuteczniej. Kiedyś grały w klasy, ucząc się cyferek i liczenia, a dzięki szachom, czy grom, takim jak chińczyk, rozwijały swoje umiejętności analityczne. Teraz zazwyczaj spędzają przerwy na przeszukiwaniu internetu w swoich telefonach. A gdyby tak zmienić to i dać im narzędzia, które je zainteresują?

Warto zajrzeć na stronę internetową smartplac.pl, która proponuje wysokiej jakości plansze z trwałego materiału termoplastycznego oraz specjalnych folii pokrytych laminatem. Przykleja się je na chodnikach i korytarzach, a ich niezwykła trwałość sprawi, że przez długi czas będą cieszyły dzieci i zapewniały bezpieczną formę rozrywki i edukacji.

POLECAMY

Oprócz wspomnianych klas i chińczyka w ofercie znajdują się labirynty, specjalne gry logiczne czy tory przeszkód. Te idealne będą nie tylko w samodzielnej zabawie na przerwie, ale mogą być również wsparciem nauczycieli podczas zajęć sportowych dla najmłodszych. Plansze są kolorowe i angażujące, świetnie sprawdzą się na terenie szkoły, ale także w przestrzeniach miejskich, a nawet w galeriach handlowych.

Karta rowerowa? Wykorzystaj miasteczko ruchu drogowego

Idealną propozycją dla placówek edukacyjnych, w których istnieje możliwość wyrobienia karty rowerowej, jest miasteczko ruchu drogowego. To świetne narzędzie, które wspomaga pracę nauczycieli podczas specjalnego kursu, a także testów z bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dzieci, które będą starają się o kartę rowerową, na pewno docenią to rozwiązanie, a nauka będzie o wiele prostsza.

Podczas zabawy najmłodsi potrafią przyswoić o wiele więcej informacji i zrozumieć nawet najbardziej zawiłe zasady. Takie miasteczko można wybrać ze strony internetowej smartplac.pl lub określić swoje indywidualne potrzeby, a pracownicy firmy przygotują specjalną ofertę, która pozwoli efektywnie zagospodarować przestrzeń.

Jak efektywnie zagospodarować przestrzeń szkolną

Gry podwórkowe i korytarzowe. Warto pamiętać o takiej możliwości podczas planowania przestrzeni szkolnej, takie rozwiązania są idealne podczas nauki zasad związanych z poruszaniem się i bezpieczeństwem na drodze. Jeśli przestrzeń jest duża lub wymaga niestandardowego podejścia, warto wykorzystać wyobraźnię i zaprojektować własną grę podwórkową, która może być umieszczona na chodniku lub boisku. Można też pokusić się o wielką mapę świata z materiału termoplastycznego, która pomoże w nauce geografii lub zaprojektowanie toru wyścigowego dla sterowanych samochodów.

Ruch i edukacja to podstawa prawidłowego rozwoju dzieci w każdym wieku. Uczniowie ze szkół podstawowych mogą dzięki takim grom doskonalić umiejętności liczenia i czytania, mogą poznać zasady funkcjonowania zegarów lub kompasu, a także nauczyć się rozwiązywania działań matematycznych oraz logicznych łamigłówek.

Przypisy