Jak spełniać marzenia?

Ja i mój rozwój Praktycznie

Marzenia są w każdym z nas - może dlatego, że zawsze chcemy czegoś więcej. Ale prawda jest taka, że boimy się marzyć, ponieważ boimy się porażki. Jak zatem wyobraźnię zaprzyjaźnić z działaniem?

Ludzie, którzy marzą zmieniają świat. Szczególnie Ci, którzy sięgają po to, co wydaje się niemożliwe – podróżnicy, wynalazcy, artyści, przywódcy ruchów społecznych. Gdy inni twierdzą, że coś jest niemożliwe, oni idą i robią to. Marzyciele urzeczywistniali marzenia, by unieść się w powietrze, odkryć ląd, znieść granice, wywalczyć prawa dla tych, którzy byli ich pozbawieni. My też, dążąc do spełnienia marzeń, przekraczamy własne granice – robimy dyplom, zakładamy rodzinę, budujemy dom, piszemy książkę i... co tylko chcemy, czego pragniemy - zmieniamy swój własny świat.

Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać – mawiał Walt Disney. Jego biografia pt. „Potęga marzeń” opowiada o tym, jak biednemu chłopcu z małego miasteczka udało się stworzyć jedną z największych korporacji rozrywkowych na świecie. - Henry Ford przewrotnie mawiał, że „Gdy myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym...

Pozostałe 80% artykułu dostępne jest tylko dla Prenumeratorów. 

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI