Jak rozwinąć swój potencjał, abyś był spełniony w życiu zawodowym i osobistym - Zespół Personality Improvement Institute pod redakcją dr Zofii Migus-Bębnowicz

Materiały PR

Czujesz wypalenie zawodowe… chcesz wzmocnić pewność siebie lub pozbyć się złych nawyków… tkwisz w toksycznej relacji... nadal szukasz swojej drogi w życiu? Kurs „Jak rozwinąć swój potencjał” pokaże ci, jak wykorzystać twoje naturalne talenty i predyspozycje. Daj się zainspirować tym, którzy odnieśli sukces, bo odkryli, gdzie tkwi ich potencjał, i zrobili z tego użytek. Książka z płytą audio, na której usłyszysz Czubównę, Ferency i Stuhra - pozwoli Ci odkryć swoje możliwości i nadać życiu właściwy kierunek.

POLECAMY

Przychodzimy na świat z określonymi predyspozycjami i potencjałem, ale geny nie są czynnikiem decydującym o naszym życiu, choć wielu z nas ma takie właśnie przekonanie. Odziedziczone po przodkach predyspozycje można świadomie wykorzystywać i kształtować. Co przesądza o tym, jacy jesteśmy i jak postąpimy z własnym życiem? Głównie trzy czynniki: wychowanie, kontakty środowiskowe i… nasza własna wola, nasze własne decyzje. Czy zawsze podejmujemy je świadomie? Czy potrafimy je skorygować, gdy się okazuje, że dotychczasowe nie przynoszą życiowej satysfakcji? Czy jesteśmy gotowi się zmienić?

Inspirujący kurs (książka + płyta audio) stworzony przez zespół Personality Improvement Institute pod redakcją dr Zofii Migus-Bębnowicz pomoże ci podnieść jakość życia poprzez doskonalenie swojej osobowości. Zawiera bogaty zestaw ćwiczeń ułatwiających zapamiętywanie treści i motywuje do przemyśleń oraz zachęca do działania. Do książki dołączona jest płyta z nagraniem całego kursu w wykonaniu najpopularniejszej polskiej lektorki Krystyny Czubówny oraz znanych aktorów: Adama Ferencego i Jerzego Stuhra, którzy wraz z tobą będą szukać odpowiedzi m.in. na takie zagadnienia: Czy lepiej zadbać o rozwój mocnych stron, czy starać się wzmacniać słabe strony? Czy można pozbyć się złych nawyków i jak wykształcić te dobre? W jaki sposób zneutralizować wpływ toksycznych doradców? Gdzie leżą przyczyny zbyt niskiej lub zbyt wysokiej samooceny?

Lektura tej książki uwidoczni ci drogi, którymi możesz pójść, zamiast poddawać się prądowi zdarzeń, presji innych, przypadkowi i okolicznościom zewnętrznym. Zainspiruje cię do zmian, ale nie przez gwałtowne działania, tylko stopniowo, rozsądnie, bez presji. Większość z nas potrzebuje wsparcia, by iść do przodu. Takim wsparciem mogą być wykłady, w których nagraniu uczestniczyłem. Nie dają one gotowych recept, zgodnie zresztą z misją wydawcy – zawartą w słowach: Nie pouczamy, inspirujemy. To mi się podoba, bo specjalistów od „jedynie słusznych dróg” mamy już zbyt wielu – mówi Adam Ferency.

Niniejszy kurs został przygotowany w oparciu o specjalistyczną wiedzę i liczne przykłady. To właśnie dzięki nim łatwiej zapamiętasz treść wykładów. Podczas kursu poznasz wiele metod pracy nad sobą. Pomogą ci one określić cechy osobowości, a także wyćwiczyć przydatne umiejętności i ukształtować nawyki. Praca nad tymi wykładami uzmysłowiła mi, jaką osobowością ja sam dysponuję i co jeszcze powinienem w sobie zmienić, bo zawsze jest coś do zmiany. W tych tekstach znalazłem też potwierdzenie, że sukcesu w znaczeniu pieniądze i sława jeszcze nie można nazwać szczęściem. (…) Wierzę, że każdemu ze słuchaczy, troszeczkę z moją pomocą, te wykłady również mogą podpowiedzieć, kim rzeczywiście jest i do czego powinien dążyć w swoim życiu, aby mógł uznać je za udane – rekomenduje Jerzy Stuhr.

Włączając płytę CD, posłuchasz opowieści o życiu ludzi, których postawa i dokonania będą mogły stać się inspiracją dla twoich działań. Napotkasz wiele pytań, dzięki którym być może zrozumiesz, co rzeczywiście jest dla ciebie ważne. Pomogą ci one prowadzić ze sobą dialog wewnętrzny. Myślę, każdy z nas ma w sobie potencjał do wykorzystania. Że każdy może wieść dobre i satysfakcjonujące życie. Ja miałam szczęście, bo w moim życiu zadziałał przypadek. Przypadkiem trafiłam na rok do pracy w Komitecie Radia i Telewizji. Przypadkiem ktoś mnie tam usłyszał i wysłał na próbę mikrofonową. Dzięki temu odkryłam, że moim potencjałem jest głos, i znalazłam pracę, która mnie fascynuje do dziś. A gdyby tak się nie stało? Czy potrafiłabym świadomie szukać swojego przeznaczenia? Myślę, że bez odpowiedniego przewodnika byłoby to trudne. Dla Państwa takim przewodnikiem może być ten kurs – opowiada Krystyna Czubówna.

Jeśli myślisz, że ludzie, którzy osiągnęli sukces, zrobili karierę i są szczęśliwi, dostali po prostu więcej od losu? Odpowiedź brzmi: nie. Oni są tacy sami jak my, tylko odkryli, gdzie tkwi ich potencjał, i zrobili z tego użytek. Jeśli wybierasz studia czy życiowego partnera, borykasz się z wypaleniem zawodowym czy czujesz, że nadszedł czas na zmianę pracy – nie czekaj biernie na to, co przyniesie ci kolejny dzień, podejmij właściwe decyzje, które będą początkiem zmian, jakich potrzebujesz i szukasz. Dzięki niniejszemu kursowi nauczysz się planować, działać i osiągać cele, a także odkryjesz swoje możliwości i nadasz życiu właściwy kierunek.


O redaktorze:

Dr Zofia Migus-Bębnowicz - Od 14 lat doradca biznesowy w zakresie systemów zarządzania, m.in.: jakości, ochrony środowiska, bezpieczeństwa i higieny pracy, bezpieczeństwa informacji. Audytor wiodący systemów zarządzania jakością ISO 9001, ekspert Warmińsko-Mazurskiej Nagrody Jakości, akredytowany przy PARP ekspert CSR, Trener Lloyd’s Register Quality Assurance Ltd.

Dr nauk humanistycznych w zakresie filozofii łączący myślenie filozoficzne z praktyką zarządzania. Nauczyciel akademicki przedmiotów: zarządzanie jakością, komunikacja, negocjacje, przedsiębiorczość, etyka biznesu, prakseologia, ekofilozofia, zarządzanie organizacją, zarządzanie zespołem.
Koordynator ds. nauki i biznesu projektów unijnych w obszarze innowacyjności, audytor innowacyjności, współautor Modelu doradztwa – Amicus Res.

Informacje szczegółowe:


Data premiery: 3.10.2018 r.

Liczba stron: 486 


Oprawa: twarda

Cena: 64,90 zł (książka + płyta CD)Link do księgarni: http://www.mtbiznes.pl/b2307-jak-rozwinac-swoj-potencjal-abys-byl-spelniony-w-zyciu-zawodowym-osobistym.htm

Przypisy

    POZNAJ PUBLIKACJE Z NASZEJ KSIĘGARNI